امروز 30 مارس 2020 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

ثبت طلاق سهمیه بندی میشود.

جهت مشاوره در زمینه ثبت طلاق سهمیه بندی میشود.

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

بر اساس بخشنامه و گزارش منتشر شده از  رئیس قوه قضائیه از امروز 5 بهمن 98، برای ثبت طلاق در هر یک از دفاتر ، محدودیت و سقف معینی تعیین شد.

ذبیح الله خدائیان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دو،3 ماه پیش بود که بیان کرد: اکثر دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق از توزیع ناعادلانه درآمدها ناراضی هستند و اعتقادشان این است برخی ها از رانت های استفاده می کنند تا افراد را به سمت برخی دفاتر سوق دهند.

 همچنین ئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تاکید کرده است که در صدد هستند تا سامانه ای را در این رابطه ایجاد کنند تا بدین ترتیب، سقف درآمدی برای دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق تعیین شود.

به گفته مسؤولان ثبت اسناد کشور  ، در 6 ماهه نخست امسال98 ، 316 هزار و716 واقعه ازدواج ثبت شده است که ۹% درصد کاهش را نشان می‌دهد و در همین مدت 101 هزار طلاق ثبت شده است که ۲% درصد کاهش را نشان می‌دهد.

بر همین  اساس سازمان ثبت به دنبال کاهش زد وبند ها در دفاتر طلاق و ازدواج برآمده است که  به گونه ای که اعلام شد درشش ماهه نخست امسال 98  برای 270 سردفتر و دفتریار متخلف حکم انفصال موقت صادر شد و برای 23  نفر نیز حکم صلب صلاحیت صادر شده است.

و همچنین بیش از 50 نفر از دلالان و کارچاق کن‌ها در این مدت شناسایی شدند و پرونده‌های آن‌ها برای تحویل به دستگاه قضا آماده شده است.

حالا پس از گذشت چندماه  است از این اظهارنظر، علی مظفری رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق از اعلام سقف ثبت طلاق در دفاتر  را خبر و اعلام کرد.

 علی مظفری رئیس کانون سردفتران گفت : بر اساس بخشنامه جدید قوه قضائیه، ثبت طلاق در دفاتر اسناد رسمی با محدودیت و سقف معینی انجام خواهد شد.

رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق در مورد تعیین سقف ثبت طلاق عنوان کرد: سقف تعیین شده بر اساس شاخص های مختلفی خواهد بود و در هر شهری متفاوت است اما این گونه است که در سال نباید از یک میانگینی افزایش یابد، به طور مثال در یک شهر یک تعداد ثبت طلاق مجاز شناخته می شود و در صورتی که دفاتر از این سقف عبور کرده و طلاق بیشتری را ثبت کنند، متخلف شناخته خواهند شد.

پس از این اظهار نظر و سروصدا کردن موضوع مسقف شدن ثبت طلاق، خبر رسید و اعلام شد  که از امروز 5 بهمن 98، دفاتر دارای محدودیت برای ثبت طلاق شده اند.

و همچنین در این بخشنامه آمده  است که با درخواست کانون سردفتران ازدواج‌ و طلاق و موافقت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و بر اساس بخشنامه رئیس قوه قضائیه برای ثبت طلاق در هر یک از دفاتر طلاق محدودیت و سقف معینی تعیین شده است.

بر  همین  اساس برای ثبت طلاق در هر استان با توجه به میزان جمعیت سقفی تعیین شده است و دفترخانه‌های طلاق مجاز به ثبت طلاق بیشتر از حد مجاز نخواهند بود.

میزان ثبت طلاق در دفترخانه‌های طلاق استان‌های مختلف به صورت زیر می باشد:

علی مظفری رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق در پایان صحبت های خود این باره چنین گفت: بحث الکترونیکی شدن حوزه ثبت اسناد و دفاتر ازدواج و طلاق از سال 1392 به موجب قانون حدنگار الزامی شد، اما به دلایلی به تعویق افتاد.سال 97گذشته دفتر الکترونیک ثبت طلاق راه‌اندازی و بدین ترتیب یک گام برای الکترونیکی شدن دفاتر برداشته شد.

سند طلاق نیز از هفته آینده  نیز حذف می‌شود و به صورت کاملا الکترونیکی، تک برگی و به صورت پرینت از سامانه قابل دریافت خواهد بود، در واقع سند طلاق به صورت 100% صد درصد الکترونیکی ارائه خواهد شد.

اعمال محدودیت ثبت طلاق از امروز(شنبه) 1398.11.5 در دفاتر طلاق سراسر کشور اجرایی خواهد شد.

 

جهت مشاوره در زمینه ثبت طلاق سهمیه بندی میشود.

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

پردیس خودگردان

پردیس خودگردان دانشگاه تهران چیست؟

هدف از عنوان این مقاله توضیح کوتاهی در مورد پردیس خودگردان دانشگاه تهران نیز می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *