امروز 07 جولای 2020 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

شرایط ترمیم معدل کنکور

ترمیم معدل کنکور سراسری 99

جهت مشاوره در زمینه ترمیم معدل کنکور سراسری 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله میخواهیم توضیح کوتاهی بدهیم در مورد ترمیم معدل کنکور سراسری 99 مطالب سایت ما را دنبال کنید.

آن دسته از داوطلبانی که به هر دلیل در امتحانات نهایی موفق به کسب معدل لازم و مناسب نشده اند، می توانند با ثبت نام ترمیم معدل 99 نسبت به تغییر معدل و تلاش دوباره برای جبران آن تلاش و دقت لازم را داشته باشند.

ثبت نام ترمیم معدل کنکور سال آغاز شد. با توجه به اینکه معدل داوطلبان در سال های اخیر تاثیر بسزایی در قبولی داوطلبان در کنکور سراسری داشته است فرصت دوباره ای برای داوطلبان از این طریق فراهم شده است.

شرایط شرکت در طرح ترمیم معدل کنکور 99 

با توجه به تاثیر معدل در کنکور سراسری 99 به همه کسانی که سال 1384 و یا سال های بعد دیپلم گرفتند اجازه داده شده که حداکثر یک بار دیگه خرداد یا شهریور یا دی ماه یک یا چند درس از دروس نهایی سال سوم رو امتحان بدن و اگر این بار نمراتشون بهتر از نمرات قبلی بود، نمره جدیدشون به سازمان سنجش ارسال بشه و در صورت تاثیر مثبت در تراز کنکورشون تاثیر داده بشه.

نکات مهم در مورد ترمیم معدل:

1) کسانی که سال 84  و یا سال های بعد دیپلم گرفتند حق شرکت در طرح ترمیم معدل دارند.

2) طرح ترمیم فقط برای دروس نهایی سال سوم دبیرستان اجرا میشه و نه برای دروس پیش دانشگاهی.

 3)می تونید یک درس و یا حتی همه دروس رو برای ترمیم امتحان بدید.

4) برای هر درس باید هزینه مشخصی بدین که البته مقدارش باید توسط اداره کل آموزش و پرورش استان ها مشخص بشه. دروسی که تعداد واحد بیشتری دارن هزینه بیشتری باید براشون پرداخت کرد.

5) فقط یک نوبت حق شرکت در ترمیم معدل دارید که میتونه خرداد، شهریور یا دی ماه باشد. در این یک نوبت میتوانید برای همه درس ها یا فقط یک درس ثبت نام کنید. دقت کنید که اینجوری نیست بتونید مثلا برای یک درس دی ماه و دروس دیگه رو در خرداد ماه ترمیم شرکت کنید بلکه فقط و فقط یک نوبت حق دارید در طرح ترمیم شرکت کنید چه یک درس باشه و چه همه دروس.

6) از بین دو نمره قدیم و جدید، یعنی نمره ای که قبلا در امتحان نهایی گرفتید و در کارنامه دیپلم شما ثبت شده و نمره ای که حالا در ترمیم گرفتید، هر کدوم که بهتر باشه رو سازمان سنجش ملاک تاثیر معدل قرار میده. البته واضحه که خود معدل نهایی تاثیری نداره بلکه نمره نهایی هر درس میتونه تاثیر مثبت داشته باشه یا فاقد تاثیر مثبت باشد.

7) نمرات جدیدی که در ترمیم کسب کردید جایگزین نمرات قبل توی مدرک دیپلم شما نمیشه و فقط در صورت بهتر بودن برای تاثیر در کنکور هستند. بنابرین نمرات کارنامه دیپلم شما هیچ تغییری نمیکنند.

8) برای ثبت نام طرح ترمیم معدل،باید مدرک دیپلم و کپی شناسنامه رو بعنوان یک داوطلب آزاد ببرید مراکز بزرگسالان یا روزانه دولتی و ثبت نام کنید. لیست این مراکز رو آموزش و پرورش اعلام میکند.

9) فقط میتونید در همون منطقه آموزشی یعنی سهمیه مناطق 1  یا 2  یا 3  که فارغ التحصیل شدین امتحان بدین مثلا اگه از منطقه 3 فارغ التحصیل شدین فقط در شهرهای منطقه 3 میتوانید امتحان بدهید.

هزینه ثبت نام ترمیم معدل کنکور 99

ثبت نام ترمیم معدل معمولا یک ماه قبل از امتحانات نهایی آغاز می‌شود. ترمیم معدل در هر سه نوبت امتحانات نهایی خرداد، شهریور و دی برگزار می‌شود. هر فردی فقط یکبار می‌تواند در ترمیم معدل شرکت کند و محدودیتی در انتخاب تعداد دروس در نوبتی که شرکت می‌کند وجود ندارد.

محل ثبت نام برای ترمیم معدل مدارس دولتی بزرگسالان است و دانش آموزان ثبت نام ترمیم معدل خود را باید در منطقه‌ای انجام دهند که امتحانات نهایی آن‌ها در آن منطقه بر گزار شده است. متقاضیان ترمیم معدل در نظر داشته باشند بابت برگزاری امتحان مجدد برای کسانی که دیپلم خود را گرفته اند، برای هر درس مبلغی بابت چاپ و تصحیح اوراق از دانش آموزان دریافت می‌شود که این مبلغ برای هر درس تقریبا 20  هزار تومان است.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و آخرین اخبار ترمیم معدل کنکور سراسری 99 با مشاورهای ما در صدای مشاور تماس بگیرید.   

جهت مشاوره در زمینه ترمیم معدل کنکور سراسری 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

آیا کنکور 99 حذف میشود؟؟ اخبار جدید برگزاری کنکور 99

در این مقاله میپردازیم به این موضوع که آیا کنکور 99 حذف میشود؟؟ سرنوشت کنکور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *