امروز 17 ژانویه 2019 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / بلاگ / دانشگاه آزاد / شرایط تحصیل مجدد در رشته پزشکی دندانپزشکی با مدرک کارشناسی
تحصیل مجدد در رشته پزشکی

شرایط تحصیل مجدد در رشته پزشکی دندانپزشکی با مدرک کارشناسی

جهت مشاوره در زمینه شرایط تحصیل مجدد در رشته پزشکی دندانپزشکی با مدرک کارشناسی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا امکان تحصیل مجدد در رشته پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد؟

آیا می توان با هر لیسانسی در ارشد رشته های پزشکی تحصیل کرد؟

با توجه به شرایط کاری و موقعیت اجتماعی اکثر داوطلبانی که فارغ التحصیل رشته های گروه تجربی مثل علوم تغذیه، آناتومی، علوم آزمایشگاهی و دیگر رشته های وزارت علوم، می خواهند بدانند آیا با داشتن مدرک کارشناسی در رشته های وزارت علوم می توانند در رشته های پزشکی در مقطع ارشد تحصیل نمایند. و اینکه آیا با مدرک لیسانس و یا فوق لیسانس اجازه شرکت در کنکور سراسری و تحصیل مجدد در رشته های  پزشکی و دندانپزشکی و رشته های پیرا پزشکی را دارند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله امکان تحصیل مجدد در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی برای داوطلبان وجود دارد. داوطلبان برای شرکت مستلزم داشتن شرایطی هستند که در ادامه به توضیح این شرایط خواهیم پرداخت. اما در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با زمان و شرایط ثبت نام و اطلاع از ثبت نام بدون آزمون رشته های پزشکی و دانشگاه های پذیرنده رشته های پیراپزشکی بدون کنکور و شهریه شبانه پزشکی دولتی ،تغییر رشته از مهندسی به پزشکی، شهریه دانشگاه دولتی پزشکی و دانشگاه پردیس خودگردان و شرایط قبولی در این دانشگاه ها بعد از مطالعه مقاله از طریق ارتباط با سامانه می توانید اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

برای اطلاع از موراد زیر با کلیک بر روی لینک آبی اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

شرایط ثبت نام لیسانس به پزشکی

شرایط ثبت نام رشته پزشکی بدون کنکور

 

 

شرایط تحصیل مجدد در رشته پزشکی با مدرک لیسانس و فوق لیسانس

همانطور که توضیح دادیم شرکت تحصیل مجدد در رشته پزشکی و دندانپزشکی با مدرک کارشناسی و بالاتر امکان پذیر است اما در صورت داشتن شرایط لازم برای ثبت نام در کنکور سراسری .

داوطلبان دو گروه امکان تحصیل در رشته پزشکی را دارند :

1- شرایط تحصیل مجدد در رشته پزشکی با مدرک لیسانس و فوق لیسانس گروه ریاضی:داوطلبانی که در کنکور ریاضی و فیزیک در سال های گذشته شرکت کرده اند و مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده اند و در حال حاضر قصد شرکت در گروه تجربی و تحصیل مجدد در رشته پزشکی را دارند، در صورت نداشتن تعهد به ارگان خاصی می توانند مجدد برای ثبت نام در کنکور سراسری  شرکت نمایند و در صورت قبولی دریکی از رشته های پزشکی ، دندانپزشکی بدون داشتن هیج محدودیتی به تحصیل خود ادامه دهند.

2-شرایط تحصیل مجدد در رشته پزشکی با مدرک لیسانس و فوق لیسانس گروه علوم تجربی: داوطلبانی که قبلن در گروه تجربی شرکت کرده اند و موفق به قبولی در رشته های  تحربی وزارت علوم شده اند و در حال حاضر قصد تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی رشته های وزارت بهداشت یا همان پزشکی را دارند و یا قصد تحصیل در مقطع ارشد رشته های پزشکی،دندانپزشکی و داروسازی را دارند، در صورتی می توانند ثبت نام در کنکور سراسری در هر مقطعی را انجام دهند که دوره طرح خود را گذرانده باشند (در صورتی که اجباری باشد) و به طور کلی تعهدی به ارگان خاصی نداشته باشند. همچنین داوطلبان مردی که قصد ثبت نام در رشته های پزشکی را دارند، در صورت نداشتن محدودیتی نظام وظیفه و در صورت قبولی در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی می توانند، بدون هیچ محدودیتی در هر دانشگاهی که قبول شدند می توانند تحصیل نمایند.

تنها موردی که داوطلبان باید به آن توجه داشته باشند این است، اگر در دوره های قبلی در دانشگاه سراسری تحصیل کرده اند و از شرایط رایگان تحصیل در دانشگاه سراسری  استفاده کرده اند، در صورت قبولی برای بار دوم در دانشگاه دولتی برای ادامه تحصیل در دانشگاه پردیس و دولتی باید شهریه تحصیل مجدد در رشته پزشکی را پرداخت نمایند.

در حال حاضر با توجه به اعتراضات متقاضیانی که قبلن در دانشگاه سراسری  تحصیل کرده اند و مجدد موفق به قبولی در دانشگاه سراسری  می شوند،  شهریه ای که دانشگاه ها برای تحصیل مجدد داوطلبان در دانشگاه دولتی از آن ها اخذ می شود را غیر قانونی و به تبع آن وزارت بهداشت مکلف به آماده کردن شرایط برای تحصیل مجدد این متقاضیان می باشد.  در هر صورت برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل پزشکی در سن بالا و تغییر رشته از مهندسی به پزشکی  و اطلاع از شرایط دقیق ثبت نام و تحصیل مجدد در رشته پزشکی در دانشگاه سراسری  و آزاد می توانید از طریق ارتباط با سامانه اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

شرایط تحصیل مجدد در رشته پزشکی با مدرک ارشد و دکتری

همچنین آن دسته از متقاضیانی قصد تحصیل مجدد در رشته پزشکی با مدرک ارشد ودکتری را دارند به این نکته توجه داشته باشند، مدرک کارشناسی این داوطلبان مدنظر قرار خواهد گرفت، اگر داوطلبان مدرک خود را در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد از دانشگاه های روزانه گرفته باشند، باید مانند داوطلبان پردیس خودگردان برای ادامه تحصیل خود در رشته های پزشکی و پیراپزشکی شهریه پرداخت نمایند.

به طور کلی همه این موارد زمانی نیاز به اجرا دارد که دانشگاهی که در آن قبول شده اید از شما درخواست شهریه برای تحصیل مجدد در رشته پزشکی و در رشته مورد نظرتان بکند که خلاف رای ایست که دیوان عدالت اداری تصویب کرده است.

رعایت نکات مهم در تحصیل مجدد رشته پزشکی و پیرا پزشکی 

بنابراین آن دسته از متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه آزاد در رشته های پزشکی را دارند به این نکته دقت داشته باشند، مهم نیست قبلا از شرایط تحصیل رایگان در دانشگاه دولتی روزانه استفاده کرده باشید، در هر صورت باید شهریه تحصیل در دانشگاه آزاد را پرداخت نمایید.

بنابراین آنچه که در آخر باید به داوطلبان بگوییم این است که هیچ محدویت سنی برای ثبت نام در کنکور سراسری در هر مقطع و تحصیل مجدد در کنکور وجود ندارد. تنها نکته ای که داوطلبان باید به آن توجه کنند، این است متقاضیانی که  قبلن در دانشگاه های دولتی و در مقطع کارشناسی یا دکتری عمومی انتخاب رشته کرده باشند و خبر قبولی شان آمده باشد دیگر نمی توانند در کنکور سراسری شرکت نمایند. برای اطلاع از روند ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه های مختلف در رشته های پزشکی و پیراپزشکی و رشته های غیر پزشکی و اطلاع از نحوه تحصیل مجدد در رشته پزشکی با مشاوران سامانه در ارتباط باشید.

 

 

جهت مشاوره در زمینه شرایط تحصیل مجدد در رشته پزشکی دندانپزشکی با مدرک کارشناسی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان مشهد

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 97 – 98

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 97 – 98 : کنکوری هایی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>