امروز 04 دسامبر 2020 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 99

جهت مشاوره در زمینه میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

میزان تاثیر معدل در کنکور 99 : با توجه به اینکه کنکور یکی از جدی‌ترین رقابت‌های زندگی اغلب ماست و همین مسئله حساسیت این آزمون را بیشتر می‌کند، بنابراین آگاهی داوطلبان از کوچکترین جزئیات در کنکور سراسری به موفق بودن هر چه بیشتر شما عزیزان کمک می کند.

سازمان سنجش در سال های اخیر با اعلام  با میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 99 توجه داوطلبان را به نحوه اعمال تاثیر مثبت در کنکور سراسری جلب نموده است. هدف مشاورن سامانه ثبت نام کنکور سراسری ارائه اطلاعات دقیق در رابطه با میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری و پاسخ به سواات شما در رابطه با  نحوه اعمال تاثیر معدل در کنکور سراسری برای کلیه گروه های آموزشی و نحوه اعمال تاثیر معدل برای دیپلمه های نظام قدیم و نظام جدید  و آگاهی شما عزیزان از تاثیر معدل در کنکور به صورت منفی یا مثبت خواهد بود.

 

نحوه تاثیر معدل در کنکور 99

تاثیر معدل در کنکور 99 : در سال ۹۵ برای کنکور ۹۶ تأثیر معدل مثبت درنظر گرفته شد اما برای هر سال متناسب با همان سال میزان تاثیر معدل در کنکور توسط سازمان سنجش باید اعلام شود چرا که طبق قوانین، تأثیر قطعی معدل درکنکور سراسری باید در صورتی اعمال شود که امتحانات سه سال آخر دبیرستان بصورت نهایی برگزار شود. با اعتراض به این مسئله که چرا نمرات یک سال امتحان نهایی (سال سوم) باید در کنکور تأثیر قطعی داشته باشد این موضوع بررسی شده و تاثیر معدل در کنکور ۹۶ تأثیر مثبت شد. در ادامه اطلاعیه مهم در رابطه با نحوه تاثیر معدل در کنکور سراسی 99 در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. همچنین داوطلبانی که متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری می باشند برای آگاهی از انواع سهمیه در کنکور سراسری 99 مقاله مورد نظر را مطالعه نمایند.

 

میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری99

 با توجه به دغدغه بسیاری از داوطلبان در رابطه با نحوه اعمال تاثیر معدل در کنکور سراسری با اطلاع کلیه داوطلبان آزمون سراسری سال 1397 می رسانیم میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1397 همانند آزمون سراسری سال 1396 به صورت زیر می‌باشد.

الف- میزان تاثیر معدل در کنکور 99 برای آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال 1384 به بعد اخذ نموده اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (سال سوم آموزش متوسطه) به میزان حداکثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ می شود.

ب- میزان تاثیر معدل در کنکور 99 برای داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال تحصیلی 91-1390 به بعد اخذ کرده‌اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش دانشگاهی (صرفاً نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) به میزان حداکثر 5 درصد به نسبت سوابق‌تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ می‌شود.

تبصره: برای داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی بندهای الف و ب، هر دو مورد اعمال خواهد شد.

تاثیر معدل در کنکور 99 : اعمال تاثیر مثبت سوابق تحصیلی بدان معنی است که اگر سوابق تحصیلی باعث افزایش نمره‌کل نهایی آزمون هر زیرگروه شود در آن زیر گروه اعمال خواهد شد و اگر باعث کاهش نمره‌کل‌ نهایی آزمون هر زیرگروه شود (اثر منفی داشته باشد) در آن زیرگروه اعمال نمی‌شود و نمره کل آزمون آن زیرگروه به عنوان نمره کل نهایی زیرگروه فوق در نظر گرفته می‌شود. بنابراین میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 99 در هر صورت برای داوطلبان مثبت خواهد بود.

 

نحوه اعمال میزان تاثیر مثبت در کنکور سراسری 99

با توجه به میزان تاثیر معدل در کنکور 99 بسیاری از داوطلبان دچار ابهاماتی می شوند که در صورت کسب معدل پایین و کسب درصد بالا در کنکور آیا معدل پایین تاثیر منفی در میرزان تراز و رتبه داوطلب خواهد گذاشت؟ باید این موضوع را برای داوطلبان بیان کنیم تاثیر معدل در کارنامه اولیه کنکور سراسری و رتبه داوطلب مشخص می شود و در انتخاب رشته کنکور سراسری 99 هیچ تاثیری نخواهد داشت.

تاثیر معدل در کنکور 99 : همچنین داوطلبان دقت داشته باشند میزان تاثیر معدل کتبی در کنکور 99 ، 25 درصد به صورت تاثیر مثبت و تاثیر معدل دروس نهایی مقطع پیش دانشگاهی در کنکور سراسری 99 نیز 5 درصد و به صورت تاثیر مثبت می باشد.  یعنی  معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی در قبولی متقاضیان نقش مثبت دارد و این تاثیر مثبت معدل به سود دانش آموز می باشد، با توجه به اینکه  با توجه به نحوه پاسخ به سوالات کنکور در کنکور سراسری یک نمره یا تراز به حساب می آید اگر تراز یا نمره داوطلب به دلیل درصدی که در آن درس زده از تراز یا نمره دانش آموز بواسطه نمره امتحان نهایی اش کمتر شد پس نمره نهایی اش در آن درس تاثیر خوبی بر نمره کل او در آن درس خواهد گذاشت در نتیجه معدل شما تاثیر گذار خواهد بود ولی اگر نمره یا تراز داوطلب به واسطه درصدش در کنکور از نمره یا ترازش در نمره نهایی بیشتر باشد پس نمره نهایی این داوطلب نمی تواند تاثیر خوبی بر تراز کل این دانش آموز بگذارد در نتیجه تاثیر معدل برای این داوطلب بی تاثیر خواهد بود.

در نهایت تاثیر معدل در کل برای دانش آموز تاثیر مثبت خواهد بود به ضضر داوطلب تمام نخواهد شد.

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با تاثیر معدل در کنکور سراسری 99 و اطلاع از زمان دقیق ثبت نام دارند بعد از مطالعه مقاله ثبت نام کنکور سراسری 99  و مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 99 در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید با مشاوران سامانه ثبت نام کنکور سراسری در ارتباط باشید.

 

جهت مشاوره در زمینه میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

سهمیه رزمندگان در انتخاب رشته کنکور سراسری

تاثیر سهمیه رزمندگان در انتخاب رشته کنکور سراسری99

آیا از میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در انتخاب رشته کنکور اطلاع دارید؟ داوطلبانی که متقاضی استفاده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *