امروز 04 دسامبر 2020 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران زیر 25 درصد در کنکور

تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران زیر 25 درصد در کنکور97

جهت مشاوره در زمینه تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران زیر 25 درصد در کنکور97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا از میزان تاثیر سهمیه5 درصدی ایثارگران زیر 25 درصد ر در انتخاب رشته کنکور97  اطلاع دارید؟ آیا نمی دانید با توجه به تعداد ماهی که در جبهه حضور داشتید سهمیه ایثارگران به شما تعلق می گیرد یا نه؟

با توجه به سوالات بسیار شما در رابطه با میزان تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران زیر 25 درصد در انتخاب رشته کنکور 97 سامانه ثبت نام کنکور سراسری خود را مستلزم ارائه اطلاعاتی در رابطه با تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران و جانبازان زیر 25 درصدی کنکور 97 دانستند در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با نحوه دریافت سهمیه ایثارگران و رزمندگان و چگونگی و تاثیر اعمال آن در رتبه کنکور و اینکه با اعمال این سهیه می توان در رشته پزشکی قبول شد یا نه می توانید با مشاوران سامانه صدای مشاور در ارتباط باشید.

همچنین با مطالعه مقاله مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 97 می توانید اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

 

نحوه اعمال تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران زیر 25 درصدی کنکور 97

 طبق اطلاعیه سازمان سنجش فرزندان و همسران رزمندگانی که 6 ماه حضور داوطلبانه در جبه جنگ داشته باشندمی توانند از سهمیه زیر 25 درصدی در انتخاب رشته کنکور سراسری 97 استفاده نمایند .

بنابراین کلیه رزمندگانی که به مدت 6 ماه در جبه های جنگ حضور داشتند می توانند از خدمات اعمال این سهمیه در استخدام ارگان های اجرایی و انتخاب رشته کنکور سراسری و انتخاب رشته دانشگاه آزاد و خدمات شهری در صورت واجد شرایط بودند استفاده نمایند.

 با توجه به اینکه سهمیه 5 درصدی ایثارگران بعد از ثبت نام در کنکور 96 اعلام شد داوطلبان در خرداد ماه نسبت به ویرایش اطلاعات برای استفاده از این سهمیه  با ورود به سایت سنجش نسبه به ویرایش اطلاعات خود اقدام کردند. بنبنابراین داوطلبانی که امسال در کنکور 97 شرکت می کنند می توانند در صورت داشتن سابقه 6 ماه در جبهه نسبت به دریافت کد سهمیه  زیر 25 درصد ایثارگران و دریافت کد پیگیری 12 رقمی خود را از ارگان محل خدمت رزمنده برای اثبات این سهمیه دریافت و در انتخاب رشته کنکور 97 استفاده نمایند.

بنابراین برای اطلاع از نحوه دریافت کد سهمیه 5 درصدی ایثارگران و نحوه نوشتن آن در فرم ثبت نام می توانید با سامانه در ارتباط باشید.

تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری و شهریه دانشگاه

نحوه تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران در انتخاب رشته کنکور 97 درصورتی خواهد بود که طبق اطلاعیه سازمان سنجش در صورتی که ظرفیت 25 درصدی مربوط به همسران و فرزندان جانبازان بالای 25 درصد آزادگان و شهدا تکمیل نشود، مازاد این ظرفیت را میتوان به همسران و فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه اختصاص داد.

بنابراین با توجه به اینکه سهم فرزندان ایثارگران ، شهدا و آزادگان و جانبازان 25 درصد از 25 درصد ظرفیت پذیرش دانشگاه ها می باشد بنابراین 30 درصداز کل ظرفیت دانشگاه ها به سهمیه ایثارگران اختصاص داده می شود. اما با توجه به اینکه داوطلبانی که از سهمیه ایثارگری استفاده می کنند کمتراز 5 درصد کل شرکت کنندگان در کنکور می باشد میتوان گفت متقاضیان سهمیه زیر 25 درصدی ایثارگران هم سهمیه 5درصدی تعلق میگیرد.

بنابراین داوطلبانی که شامل استفاده از سهمیه 5 درصدی ایثارگران می باشندبه میزان حداقل حداقل 30درصدمی توانند از تخفیف یا معافیت شهریه در دوره های شبانه دانشگاه های دولتی و دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاه های مورد تایید وزارت های علوم ،تحقیقات و فناوری و بهداشت، آموزش پزشکی و درمان شامل داوطلبانی که از سهمیه 5 درصدی ایثارگران استفاده میکنند خواهند شد.استفاده نمایند.

تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران در رتبه قبولی کنکور سراسری 97

 سهمیه 5 درصدی ایثارگران برای اولین بار در کنکور سال 96 اعمال شد بنابراین نمیتوان در مورد رتبه قبولی سهمیه ایثارگران 5 درصدی اطلاعات دقیقی را ارائه کرد. ینابراین آن دسته از داوطلبانی که از سهمیه زیر 25 درصدی ایثارگری استفاده می کنند حد نصاب برای قبولی این داوطلبان هیچ تفاوتی با حدنصاب برای قبولی داوطلبان سهمیه 25 درصدی ندارد.

داوطلبان در صورت داشتن  70 درصد نمره آخرینفرد قبول شده در رشته محلی که انتخاب می کننددر صورت وجود ظرفیت می توانند در آن رشته قبول شدعه و تحصیل نمایند. همچنین ظرفیتی که برای متقاضیان استفاده از سهمیه 5 درصدی قائل شده اند 20در صد ظرفیت مربوط به سهمیه 25 درصدی می باشد.

بنابراین میزان تاثیر مثبت این سهمیه 5 درصدی در رتبه قبولی فرزندان و همسران جانبازان 25 درصد از ظرفیت مازاد رشته ها را شامل می شود. بنابراین داوطلبانی که از سهمیه 5 درصدی ایثارگران استفاده میکند نسبت به داوطلبانی که از سهمیه مناطق استفاده می کند باید رتبه بالاتر برای قبولی در یک رشته محل را کسب نمایند و در صورتی که 25 درصد از ظرفیت دانشگاه ها به این داوطلبان اختصاص داده شود این موضوع میتواند باعث دلگرمی این داوطلبان شده و از کنکور 96 مازاد این ظرفیت به داوطلبان سهمیه 5 درصدی ایثارگران ( که قطعا تعداد شرکت کنندگان بالاتری خواهد داشت ) تخصیص پیدا میکند. در صورتی که در سال های گذشته ظرفیت اختصاص یافته به ایثارگران به علت نرسیدن به حد نصاب 70 درصدی تکمیل نمیشد مازاد این ظرفیت به داوطلبان سهمیه مناطق اختصاص پیدا میکرد که با اعمال این سهمیه 5 درصدی مازاد سهمیه در صورت تکمیل نشدن توسط متقاضیان 5 درصدی ایثارگری به متقاضیان سهمیه منتاطق تعلق می گیرد.

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با میزان تاثیر سهمیه در کنکور 97 و اطلاع از میزان تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور 97 و آگاهی از نحوه دریافت کدسوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی بعداز مطالعه مقاله و کلیک بر روی لینک آبی می توانید با مشاوران سامانه در ارتباط باشید. 

 

جهت مشاوره در زمینه تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران زیر 25 درصد در کنکور97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

سهمیه رزمندگان در انتخاب رشته کنکور سراسری

تاثیر سهمیه رزمندگان در انتخاب رشته کنکور سراسری99

آیا از میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در انتخاب رشته کنکور اطلاع دارید؟ داوطلبانی که متقاضی استفاده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *