امروز 04 دسامبر 2020 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

سهمیه مناطق در کنکور 97

تاثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 99

جهت مشاوره در زمینه تاثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

با توجه به اهمیت سهمیه کنکور 99 و مهم بودن سهمیه به عنوان یکی از مهم ترین بندها در هنگام ثبت نام کنکورسراسری، و با توجه به سهمیه های مختلف مثل سهمیه رزمندگان، ایثارگران و سهمیه جانبازان  که داوطلبان اغلب دوران پیش دانشگاهی و یا شاید هنگام ثبت نام برای کنکور چیزهایی راجعه آن شنیده اند در این مقاله به توضیح اولین و مهم ترین سهمیه در کنکور سراسری  که شامل حال همه ی داوطلبان می شود با عنوان سهمیه مناطق در کنکور 99 می پردازیم.

با توجه به سوالات و ابهامات شمادر رابطه با نحوه اعمال سهمیه مناطق در کنکور سراسری 99 و میزان تاثیر آن در رتبه و تراز و انتخاب رشته در این مقاله به توضیح انواع سهمیه مناطق و نحوه اعمال ان می پردازیم.

 فرمی که داوطلبان در هنگام ثبت نام کنکور سراسری ارائه می دهند،  میزان تاثیر انواع سهمیه کنکور سراسری 99  بر اساس اطلاعات وارد شده، در رتبه بندی و تراز داوطلبان در کنکور سراسری در کارنامـه اولیه آن ها درج خواهد شد. میزان ظرفیت اختصاص یافته به سهمیه ها بر اساس نسبت شرکت کنندگان سهمیه بندی مناطق میباشد در ادامه انواع سهمیه ها و نحوه اعمال این سهمیه ها را به شما عزیزان کنکوری ارائه خواهیم داد. همچنین برای دریافت اطلاعات در رابطه با ثبت نام کنکور سراسری 1400 – 99 با کلیک بر  رروی لینک آبی و مطالعه مقاله اطلاعات لازم را می توانید دریافت نمایید.

میزان تاثیر سهمیه مناطق کنکور سراسری 99 – 1400

در این قسمت در رابطه با میزان سهمیه مناطق در کنکور سراسری توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

شرکت کنندگان در آزمون سراسـری، بـر اسـاس بخش محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر دوره متوسطه جزو یکی از سهمیه های مناطق 1 ،2 و یا 3 محسوب می شوند. داوطلبـان متقاضـی سهمیه مناطق کنکور سراسری باید قسمت مربوط را در فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی را علامتگذاری نمایند.

فارغ التحصیلان و دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی بر اساس بخش محل اخذ مدرک تحصیلی دوره پیش دانشگاهی و دو سال آخر دبیرستان و یا هنرستان سال دوم و سوم دبیر دبیرستان هنرستان های فنی حرفه‌ای و کار و دانش جز یکی از سهمیه های مناطق یک دو و یا سه محسوب می‌شود.

فارغ التحصیلان دوره های کاردانی پیوسته که دوره پیش دانشگاهی را گذرانده اند در آزمون سراسری سال ۹۷ بر اساس بخش محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر دوره دبیرستان یا هنرستان سال اول دوم سوم دبیرستان های هنرستان که تاثیر نمودند که یکی از سهمیه‌های مناطق یک دو و یا سه محسوب می شود.

نحوه اعمال سهمیه مناطق در کنکور سراسری 99

داوطلبان توجه داشته باشند نحوه دسته بندی میزان تاثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 99 بر اساس عدالت آموزشی می باشد و دلیل اعمال سهمیه مناطق کنکور سراسری برقرار ی تعادل برای داوطلبانیست که در مناطقی با امکان آموزشی کمتر تحصیل کرده اند. بنابراین هرچقدر از شهر ها و مناطق تحت پوشش سهمیه منطقه 1 به شهر ها و مناطق تحت پوشش سهمیه منطقه 3 حرکت می کنیم دسترسی به امکانات آموزشی کمتر می شود.

حال نحوه تاثیر سهمیه مناطق در کنکور به چه صورت است؟ ظرفیت دانشگاه ها به نسبت تعداد شرکت کنندگان سهمیه مناطق بین داوطلبان هر سه منطقه تقسیم می شود به این صورت که سهمیه داوطلبان هر منطقه از هر دانشگاه از همان ابتدای کار جدا می شود و داوطلبان هر منطقه با یکدیگر رقابت خواهند کرد تا عدالت در بین داوطلبان ایجاد شود.

به طور بمثال اگر ظرفیت پذیرش برای یک رشته محل در دانشگاه 100 نفر باشد با توجه به تعداد داوطلبان به سهمیه کل مناطق تعداد ظرفیت برای هر منطقه را تعیین می کنند. بنابراین برای کسب اطلاعات دقیق از میزان تاثیر مناطق در کنکور سراسری بعد از مطالعه مقاله در صورت داشتن سوال در رابطه با بومی گزینی با مشاوران در ارتباط باشید. برای اطلاع از مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 99 – 1400    با  کلیک بر روی لینک آبی مقاله مورد نظر را دریافت نمایید.

 

نحوه دریافت کد سوابق تحصیل دیپلم و پیش دانشگاهی

در صورت اینکه بعد از چند سال قصد ثبت نام در کنکور سراسری 99 را داشته و کد سوابق تحصیلی خود را نداریم برای دریافت آن باید چه مراحلی را طی کنیم..

و سوالات بسیار شما در رابطه با نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و سایت دریافت کد سوابق تحصیلی و ابهامات شما داوطلبانی که بعد از چند سال قصد شرکت در کنکور را داشته و یا دیپلم نظام قدیم را داشته اید و با مراجعه به کافینت ها و با هدر رفتن زمان و هزینه به دنبال دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خود بوده اند، مشاوران سامانه ثبت نام کنکور سراسری در این مطلب به توضیح کلی در رابطه با نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی پرداخته اند بعد از مطالعه مقاله در صورت داشتن هرگونه سوال از هرکجای کشور تنها از طریق تماس می توانید اطلاعات لازم را دریافت و در صورت نیاز کد خود را از سامانه در یافت نمایید.

با مراجعه به مقاله میزان تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور99 و مدراک لازم برای ثبت نام کنکور 99 اطلاعات کاملی در رابطه با نحوه ثبت نام کنکور دریافت خواهید کرد. در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با میزان تاثیر سهمیه مناطق کنکور 99 در رتبه و تراز داوطلب در هر رشته با مشاوران سامانه در ارتباط باشید.

جهت مشاوره در زمینه تاثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

اسامی شهرهای منطقه 1 کنکور سراسری 99

در صورتی که بنا به هر دلیلی بدنبال اطلاع از اسامی شهرهای منطقه 1 کنکور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *