امروز 04 دسامبر 2020 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

سامانه بسیج فعال
سامانه بسیج فعال

تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور97

جهت مشاوره در زمینه تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا از سامانه بسج فعال و میزان تاثیر سهمیه بسیج در کنکور 97 و نحوه دریافت کد12 رقمی سامانه بسیج فعال اطلاع دارید؟ بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری 97 که عضو بسیج فعال مدرسه یا منطقه خود هستند و قصد شرکت در کنکور سراسری  را دارند به دنبال اطلاع از میزان تاثیر سهمیه بسیج در کنکور سراسری 97 می باشند. 

تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور97 : داوطلبانی از طریق سامانه بسیج فعال که عضور سامانه بسیج فعال باشند و به حد نصاب لازم برای استفاده از سهمیه بسیج در کنکور 97 رسیده باشند می توانند با مراجعه به پایگاه بسیج و گرفتن گواهی عضویت و امتیاز بسیج خود و درج آن در فرم ثبت نام شانس قبولی خود را در رشته انتخابی خود افزایش دهند زیرا در مواردی که شرایط پذیرش داوطلب برای دو متقاضی یکسان باشد اگر یکی از متقاضیان از سهمیه بسیج فعال استفاده کرده باشد شانس قبولی وی در شرایط یکسان بیشتر خواهد شد.

بنابراین با توجه به سوالات و ابهامات شما در رابطه با میزان تاثیر سهمیه بسیج در کنکور 97 و سایت دریافت کد 12 رقمی بسیج فعال و نحوه استفاد از سهمیه بسیج در کنکور 97 مشاوران سامانه ثبت نام کنکور سراسری خود را مستلزم توضیح در رابطه با سهمیه بسیج فعال دانسته اند. 

بعد از مطالعه مطلب در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با نحوه دریافت کد 12 رقمی بسیج فعال و میزان تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور97 و سامانه بسج فعال و حد نصاب نمره لازم برای اینکه به عنوان بسیج فعال گواهی دریافت نمایید، می توانید با مشاوران سامانه در ارتباط باشید. هدف سامانه ثبت نام کنکور سراسری بهبود در روند ثبت نام و انتخاب رشته شما عزیزان می باشد. 

سامانه بسیج فعال

تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور97 : بسیاری از داوطلبانی که عضو بسیج فعال بوده اند از نحوه دریافت کد 12 رقمی بسیج فعال اطلاع ندارند، با توجه به ابهامات شما عزیزان در رابطه با نحوه دریافت کد 12 رقمی بسیج فعال در ادامه به توضیح سایت دریافت کد 12 رقمی بسیج فعال پرداخته شده.

متقاضیان استفاده از سهمیه بسیج فعال در صورت داشتن عضویت یک سال در بسیج فعال با مراجعه به حوزه بسیج مقاومت منطقه خود می توانند نسبت به دریافت گواهی عضویت بسیج فعال خود اقدام نمایند و برای گرفتن تایید نهایی با مراجعه به سپاه پاسداران منطقه خود نسبت به دریافت کد 12 رقمی اقدام نمایند. باید به این نکته توجه داشت که در صورتی داوطلبان مشمول استفاده از سهمیه بسیج فعال می شوند که بصورت مستمر فعالیت خود را در بسیج فعال ادامه داده و قطع همکاری نکرده باشند. 

سامانه بسج فعال : آن دسته از داوطلبانی که از سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته دانشگاه آزاد استفاده می کنند به میزان 10% شانس قبولی خود را در شرایط یکسان بین داوطلبان دیگر افزایش می دهند. تاثیر سهمیه بسیج فعال علاوه بر انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دانشگاه های دیگری که عضو سپاه پاسداران مثل دانشگاه بقیه الله هستند نیز تاثیر گذار است. همچنین لازم به ذکر می باشد که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شانس قبولی داوطلبانی که از سهمیه بسیج استفاده می کنند 10درصد نسبت به کسانی که از سهمیه عادی استفاده می کنند بیشتر خواهد بود.

مهم ترین موضوعی که داوطلبان باید از آن اطلاع داشته باشند این است که سهمیه بسیج فعال تنها یک بار در قبولی داوطلبان تاثیر گذار است.بنابراین آن دسته از داوطلبانی که در مقطع کاردانی از سهمیه بسیج فعال استفاده کرده اند، در مقاطع بالاتر نمی توانند از این سهمیه استفاده نمایند. 

سامانه بسج فعال : داوطلبانی که از سهمیه بسیج فعال استفاده کرده اند و در انتخاب رشته کنکور قبول نشدند می توانند دوباره از این سهمیه در انتخاب رشته استفاده نمایند اما آن دسته از داوطلبانی که در انتخاب رشته از سهمیه بسیج فعال  استفاده و در انتخاب رشته در هر دانشگاهی قبول شوند دیگر از سهمیه خود نمی توانند استفاده نمایند. 

نحوه محاسبه امتیاز بسیج در کنکور سراسری 97

منظور از بسیج همان میزان تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور سراسری 97 می باشد داوطلبان برای مجاز شدن استفاده از سامانه بسیج فعال  و سهمیه بسیج فعال باید به دو مورد مهم و اساسی توجه نمایند:

1- برای استفاده از سهمیه بسیج فعال در کنکور 97 داوطلبان باید حداقل یک سال عضوریت در بسیج فعال داشته باشند

2- و حدنصاب رسیدن امتیاز برای استفاده از سهمیه بسیج در کنکور برای داوطلبان 100 می باشد در صورت کسب امتیاز لازم می توانید در انتخاب رشته خود استفاده نمایید.

در ادامه نحوه محاسبه امتیاز بسیج فعال برای استفاده در کنکور سراسری 97 را در اختیا شما عزیزان قرار می دهیم.

جدول امتیازدهی سهمیه بسیج به ازای هریک ماه
 
 عضویت عادی ا امتیاز
 
عضویت فعال 5/2 امتیاز
 
 عضویت در شورای پایگاه 5/3 امتیاز
 
 عضویت در شورای حوزه 4 امتیاز

برای دریافت اطلاعات رو لینک ابی کلیک نمایید.

رتبه قبولی سهمیه بسیج فعال دانشگاه آزاد

سامانه دریافت کد رهگیری بسیج فعال | نحوه دریافت کد بسیج فعال 

 

زمان و نحوه استفاده از سهمیه بسیج فعال کنکور 97

تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور97 : داوطلبان دقت داشته باشند، با توجه به ادغام کنکور سراسری و آزاد سهمیه بسیج فعال تنها برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد استفاده می شود، بنابراین زمان استفاده از سهمیه بسیج فعال همزمان با انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد. میزان تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور 97 برای آن دسته از داوطلبانی که از آن استفاده می کنند 10% می باشد و داوطلبان بسیجی برای استفاده از این سهمیه باید نود درصد تراز آخرین نفر قبولی را کسب کرده باشندو داوطلبان دقت داشته میزان تاثیر سهمیه بسیج فعال در رشته های تجربی مثل پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه آزاد 5% می باشد .

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با میزان تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور و انتخاب رشته و نحوه استفاده آن می توانید با مشاوران سامانه ثبت نام کنکور سراسری در ارتباط بوده و سوالات خود را از مشاوران بپرسید.

میزان تاثیر سهمیه بسیج در دانشگاه دولتی 97

مهم ترین سوالی ک همواره برای شما عزیزان ایجاد می شود این اس که آیا سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه سراسری تاثیر دارد؟

باید بگوییم در حال حاضر سهمیه بسیج فعال در رشته های دانشگاه سراسری  اعمال نمی شود به استثنای برخی از دانشگاه های مثل دانشگاه بقیه الله که مربوط به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با میزان تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور 97 و نحوه دریافت کد 12 رقمی بسیج فعال  و سامانه بسج فعال می توانید با مرکز در ارتباط باشید. 

سهمیه بسیج فعال در دانشگاه آزاد97

برای دریافت اطلاعات روی لینک آبی کلیک نمایید.

تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران زیر 25 درصد در کنکور97

نحوه دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی 97

نحوه دریافت کد منطقه شهرداری محل سکونت

نحوه دریافت کد سخا نظام وظیفه

نحوه گرفتن کسری خدمت بسیج فعال 97 – 98

میزان تاثیر سهمیه در کنکور سراسری 97 – 98

دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 – 98

ویرایش اطلاعات در کنکور سراسری 97

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

 سامانه بسیج فعال

جهت مشاوره در زمینه تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان مشهد

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400 : کنکوری هایی که …

10 دیدگاه

 1. با سلام کد بسیجی من 16 رقمی هستش میتونم ازش استفاده کنم؟؟

  • سارا باباپور

   سلام بله برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد می تونید استفاده کنید در صورتی که حد نصاب لازم برای استفاده از کدبسیج رو دریافت کرده باشید. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه استفاده از کد بسیج فعال با سامانه تماس بگیرید راهنماییتون میکنند.

 2. سهمیه بسیج از کنکور 97 ارشد آزاد حذف شده؟

 3. سلام کد دوازده رقمی بسیج فعال رو چه زمانی باید بگیریم الان کد میدن بهمون یا باید زمان انتخاب رشته بگیریم?

  • سارا باباپور

   سلام . نحوه دریافت کد 12 رقمی بسیج فعال در اطلاعیه ذکر شده و زمان انتخاب رشته می تونید با مراجعه به سایت کد را دریافت کنید اگر مشکلی برای نحوه دریافت کد بسیج فعال داشتید با مرکز تماس بگیرید راهنماییتون میکنند.

 4. سلام. سازمان سنجش باید اعلام کنه که سپاه کد بده ؟

  • سارا باباپور

   باید کد سهمیه بسیج فعال را با مراجعه به پایگاه بسیج دریافت کنید. و در انتخاب رشته دانشگاه آزاد کد را وارد نمایید.

 5. سلام کد دوازده رقمی رو قبل انتخاب رشته هم بهمون میدن یا فقط باید زمان انتخاب رشته اقدام کنیم?

  • سارا باباپور

   سلام. کد 12 رقمی بسیج فعال رو با مراجعه به پایگاه بسیج فعال محل سکونتتون باید دریافت کنید و در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد این کد را وارد فرم انتخاب رشته نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *