امروز 25 مهر 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / بلاگ / دانشگاه آزاد / نحوه برنامه ریزی برای کنکور 98
برنامه ریزی برای کنکور 98

نحوه برنامه ریزی برای کنکور 98

جهت مشاوره در زمینه نحوه برنامه ریزی برای کنکور 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نحوه برنامه ریزی برای کنکور 98
Rate this post

با توجه به تغییر نظام آموزشی و کتابهای آموزشی در سال 98 اغلب متقاضیان و کنکوری ها نگران کنکور 98 و نحوه مطالعه و برنامه ریزی برای کنکور 98 هستند. با توجه به نگرانی های شما داوطلبان در این اطلاعیه به توضیح نحوه برنامه ریزی برای کنکور 98 می پردازیم. در صورت داشتن هرگونه سوال از طریق ارتباط با مرکز پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

برنامه ریزی رایگان کنکور 98

برنامه ریزی برای کنکور 98 : با توجه به اهمیت برنامه ریزی و داشتن سوالات زیاد متقاضیان نظام جدید و نظام قدیم در رابطه با کنکور 98 و تغییر کتاب درسی و سوالات بسیاری که شما متقاضیان در رابطه با طرح سوالات کنکور 98 در این اطلاعیه در رابطه با تغییر کتاب درسی  کنکور 98 و نحوه طراحی سوالات کنکور 98 می پردازیم.

با توجه به اینکه در سال 80 هم با تغییر نظام آموزشی شرایط کنکور تغییر کرد، کنکور 98 هم به همین روند خواهد بود.  که در اطلاعیه تغییرات کنکور 98 به طور کامل توضیح در این رابطه داده شده با کلیک برر وی لینک آبی اطلاعات لازم را دریافت نمایید. تغییرات کنکور 98 

نحوه برنامه ریزی برای کنکور 98

مهم ترین موضوع برای موفقیت در کنکور 98 داشتن برنامه ریزی صحیح و مطالعه درست کتب درسی می باشد. بنابراین داشتن برنامه ریزی درست و اصولی برای هر فردی از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه به معرفی موارد کلی و ارائه برنامه ریزی رایگان کنکور 98  می پردازیم در صورت داشتن سوال از هر کجای کشور که هستید با مرکز در ارتباط بوده و پاسخ سوال خود را دریافت نمایید.

1- اختصاصی بودن برنامه ریزی برای کنکور 98  برای هر فرد. بنابراین با توجه به اهدافی که برای قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظر دارید باید برنامه ریزی خود را انجام دهید.

2- انعطاف پذیری برنامه برای کنکور 98  برای هر داوطلب، یعنی اگر طبق برنامه ای که هفتگی مشخص میکنید برای تعداد درس ها و ساعت های مطالعه در صورت بروز مشکل یا رفتن به مهمانی و یا مهمان آمدن باید ساعتی را برای جبران زمان از دست رفته و موارد غیز قابل پیشبینی در نظر بگیرید.

3- سادگی و انجام پذیری برنامه ریزی برای کنکور 98 ، به این صورت که برنامه قابل انجام باشد، طوری برنامه ریزی نکنید که با حجم بالایی از درس در روزهای اول مواجه شوید و بعد از مدتی از درس خواندن دست بکشید. طوری برنامه ریزی کنید که ساده و قابل اجرا باشد . در صورت داشتن سوال از طریق ارتباط با مرکز پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

4- مشخص کردن هدف برای کنکور 98 ، هر داوطلب باید بداند در چه رشته و چه دانشگاهی تحصیل نماید و رتبه لازم برای قبولی در رشته و دانشگاهی که انتخاب کرده چند می باشد تا بر اساس آن تلاش لازم را انجام دهد. برای مثال میزان درس خواندن برای قبولی در رشته های پزشکی با دیگر رشته ها متفاوت می باشد.

5- تنوع ساعت مطالعه در برنامه ریزی برای کنکور 98 ، داوطلبان باید در هنگام برنامه ریزی به این نکته دقت داشته باشند تا در طول روز یک درس خاص رو مطالعه کنند و روز بعد یک درس دیگه و در برنامه ای که تعریف کرده اند باید تنوع رو رعایت کنید.

6-قابل ارزیابی بودن برنامه ریزی برای کنکور 98 ، برنامه ای که برای کنکور 98 خود در نظر میگیرید باید اطلاعات کافی در رابطه با اینکه انجام چه کارهایی و مطالعه چه درس هایی موفق بودید و یا ضعف داشتید را به شم نشان بدهد. این ویژگی باعث میشه شما نقاط ضعفتون رو بشناسید و در برنامه ریزی های بعدتون برطرفش کنید.

 

توصیه های مهم در برنامه ریزی کنکور98

 • بلند پروازی نکنید برنامه رو بیش از حد توانتون تنظیم نکنید، واقع بین باشید.
 • تک برنامه ای باشید، از آشفته کردن ذهنتون با چند برنامه ای بودن و برنامه های درهم و نامنظم خودداری کنید.
 • مباحث پیچیده و سخت رو زمانی مطالعه کنید که کارایی و توان ذهنی بیشتری دارید.
 • حتما در برنامه یک روز درس های متفاوتی رو قرار بدید و تنها یک درس خاص رو مطالعه نکنید.
 • تا حد ممکن تعداد تست هایی که قراره در یک هفته کار کنید رو هم مشخص کنید تا بتونید برای تست ها هم برنامه ریزی کنید.
 • توجه کنید که در طول هفته تمام دروس اختصاصی و عمومی در برنامه ریزی باید جا داشته باشن و همراه مطالعه زمانی رو هم برای تست زدن در نظر بگیرید. اینجوری نباشه که یک هفته فقط مطالعه کنید و یک هفته فقط تست بزنید.
 • برنامتون رو بر اساس ضرایب دروس در کنکور بچینید و ساعات بیشتری به دروسی که ضرایب بیشتری دارن اختصاص بدید.ف کنید.
 • سعی کنید درس‌ هایی رو که انتخاب می‌کنید با هم تفاوت داشته باشن مثلا اگر اول ریاضی خوندید بعد از اون به سراغ فیزیک نرید. بهتره از درس‌های عمومی یا اختصاصی مثل زیست به عنوان درس بعدی انتخاب کنید.
 • در روزهای مدرسه میتونید ۴ تا ۶ ساعت مطالعه داشته باشید.
 • برای خواب و استراحت و تفریحات هم برنامه ریزی داشته باشید، برای تفریح کردنم زمانی رو در نظر بگیرید مثلا آخر هفته ها یک نصفه روز رو به خوش گذرونی با دوستاتون بپردازید، اما نباید این تفریحات شمارو از مسیر مطالعاتی دور کنه، حتما کنترلش کنید.
 • اگر در برنامه ریزی تون زمانی که برای مطالعه مباحث و تست زنی در نظر گرفتید بیشتر از حد مطالعه روزانتون هست در این صورت زمان کم میارید.
 • اگر تازه واسه کنکور شروع کردید و به مطالعه عادت ندارید، از ساعات مطالعه کمتر که توانشو دارید و خسته نمیشید شروع کنید.
 • برای جبران عقب موندگی هاتون حتما ساعت های خالی رو در برنامه روزانه و هفتگی تون در نظر بگیرید تا اگر نرسیدید مبحثی رو تموم کنید حتما توی اون ساعات جبران کنید. البته توجه کنید که نباید این موضوع تبدیل به یک عادت بشه، اولویت با اجرای برنامه اصلی هست.
 • تعادل بین مطالعه دروس عمومی و اختصاصی رو رعایت کنید. زمان بیشتری (۷۰ درصد) برای دروس اختصاصی در نظر بگیرید و زمان کمتر (۳۰ درصد) برای دروس عمومی مطلوب به حساب میاد.
 • حتما در پایان هفته تحلیلی از عملکردتون داشته باشید تا ضعف هاتون رو بشناسید و برطرف کنید. و با توجه به برنامه این هفته تون برنامه ای برای هفته بعدتون تنظیم کنید.

 

تکلیف پشت کنکوری های 98 

تکلیف پشت کنکوری های 98 : با توجه به اینکه کنکور 98 اولین کنکور بعد از تغییر نظام آموزشی می باشد، داوطلبان دچار سردرگمی مش وند بخصوص داوطلبانی که در کنکور 97 شرکت کرده و بنا به هر دلیلی در انتخاب رشته شرکت نکرده اند این دسته از متقاضیان که به عنوان پشت کنکوری های 98  محسوب می شوندمی خواهند بدانند که آیا سوالات کنکور 98 بر مبنای دروس نظام جدید طرح می شود و یا باید همان کتاب های نظام قدیم را مطالعه نمایند.

همان طور که توضیح دادیم با توجه به اینکه متقاضیان شامل دو دسته نظام جدید و نظام قدیم میشوند بنابراین سوالاتی برای این داوطلبان به وجود می آید که تغیزلت کتاب درسی کنکور 98 برای این متقاضیان به چه صورت بوده و تکلیف پشت کنکوری های 98 به چه صورت خواهد بود.

با توجه به اینکه در سال 80 همین تغییر نظام آموزشی در کشور انجام شد، می توان گفت تغییرات کنکور 98  ممکن است مانند همان سال، برای حفظ عدالت ،  یعنی برگزاری یک آزمون ولی با دو دسته سوال مختلف انجام شود. طبق سال 81، 89و 83 متقاضیان می توانستند تا سه سال شانس خود را از طریق کنکور سراسری برای ورود به دانشگاه امتحان نمایند.

بنابراین با توجه به تغییرات کنکور 98 و تغییرات کتاب درسی کنکور 98  می توان پیش بینی کرد که در کنکور 98 نیز برای متقاضیان نظام جدید و نظام قدیم دو دسته سوال مطرح خواهد شد و تمامی داوطلبان در یک آزمون همزمان شرکت می کنند با این تفاوت که سوالات مطرح شده از بخش های مشابه در دو نظام آموزشی یکسان بوده و فارغ التحصیلان نظام آموزشی جدید در قسمت های غیرمشابه سوالات مجزایی خواهند داشت.

 

بعد از مطالعه این مقاله در صورتی که قصد برنامه ریزی برای کنکور 98 را دارید برای اطلاع از نحوه برنامه ریزی کنکور 98 می توانید از طریق ارتباط با مرکز پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

برای دریافت اطلاعات روی لینک آبی کلیک نمایید.

نحوه برنامه ریزی برای کنکور 98

 تغییرات کتاب درسی کنکور سراسری 98

میزان تاثیر معدل در کنکور 98

ساعت شروع کنکور 98 

فواید شرکت در آزمون تابستان

تداخل امتحان نهایی و تغییر زمان کنکور 98

 

جهت مشاوره در زمینه نحوه برنامه ریزی برای کنکور 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان مشهد

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 97 – 98

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 97 – 984 (80%) 1 vote …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>