امروز 30 اردیبهشت 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / دانشگاه آزاد / بدون کنکور دانشگاه آزاد / ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 97 – 98
ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 97 - 98

ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 97 – 98

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در سال های اخیر دانشگاه آزاد به دلیل امکاناتی که  امکاناتی که در اختیار داوطلبان می گذارند یکی از پرطرفدارترین دانشگاه های ایران می باشد و از نظر تعداد دانشجو در رتبه سوم جهان قرار گرفته است و اکثر داوطلبان در صورت قبول نشدن در رشته مورد نظر خود در کنکور سراسری، دانشگاه آزاد را به عنوان بهترین مقصد برای ادامه تحصیل انتخاب می نمایند. بنابراین دانشجویانی که قصد تحصیل در ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه  آزاد 97 – 98 را دارند با توجه به تحصیل تخصصی در مقطع کاردانی دوران دبیرستان اصولا از نظر علمی از دانشجویان دیگر دانشگاه ها بالاتر هستند و بنابراین این دانشجویان علاوه بر دانش تئوری، دانش تجربی و آمادگی ورود به بازار کسب و کار را در مراحل تحصیل دوران دبیرستان کسب نمودند. در این مقاله به توضیح شرایط تحصیل و نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 97 و شرایط ورود به این مقطع پرداخته شده است.

 

نحوه ثبت نام کاردانی (ناپیوسته) دانشگاه آزاد 97

دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی به دو صورت کاردانی پیوسته و ثبت نام کاردانی ناپیوسته اقدام به پذیرش دانشجو می کند در مقاله ثبت نام کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد توضیحات کامل در رابطه با شرایط ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد داده شده ببا مطالعه مقاله اطلاعات لازم در این باره را می توانید کسب نمایید.

در این مقاله می خواهید در رابطه با اینکه چه افرادی می توانند در ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 97 – 98 شرکت نمایند توضیحاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. تعداد واحدهای درسی دوره کاردانی ناپیوسته به طور متوسط ۶۸ تا ۷۲ واحد درسی می‌باشد. همچنین در مقطع کاردانی دیپلمه‌های فنی و حرفه ای و کار و دانش می‌توانند در دانشگاه علمی کاربردی بر اساس معدل کل دیپلم خود وارد دانشگاه شوند و مدرک کاردانی دریافت کنند و پس از آن می‌توانند بدون نیاز به گذراندن مقطع پیش دانشگاهی در کنکور سراسری برای ورود به دوره کارشناسی اقدام کنند. مدرک کاردانی معادل پیش دانشگاهی حساب می‌شود و نیازی به گذراندنه دوره پیش دانشگاهی نیست.

 

 زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 97 – 98

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 97 در هر سال تحصیلی برای ورودی های مهر ماه و بهمن ماهانجام می شود همچنین که زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد97 طبق سال های گذشته برای ورودی های مهر ماه، به احتمال فراوان در مرداد ماه و برای ورودی های بهمن ماه ، به احتمال فراوان در آذر ماه می باشد. مهلت ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 97 حدود یک ماه می باشد.

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 97 – 98

داوطلبان دقت داشته باشند داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی در ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 97 ضروری می باشند بنابراین تمامی داوطلبانی که در رشته های ریاضی ، تجربی و انسانی فارغ التحصیل شده اند می توانند در این ثبت نام شرکت نمایند .
توجه داشته باشید شرط شرکت در ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد ، داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد اما معدل دیپلم و پیش دانشگاهی ملاک نخواهد بود و هر داوطلب با هر معدلی قادر خواهد بود در مهلت در نظر گرفته شده برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد شرکت نماید و از میان لیست رشته های بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 97 رشته مورد علاقه خود را انتخاب نماید. نداشتن اهمیت معدل به معنی عدم تاثیر در انتخاب رشته نمی باشد در برخی رشته های پرطرفدار که تعداد متقاضیان از تعداد ظرفیت آن رشته بیشتر می باشد بر اساس معدل داوطلبان پذیرش خواهد شد. در ادامه توضیحات کامل در رابطه با شرایط اختصاصی متقاضیان ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد اعلام خواهیم نمود.

1-فارغ التحصیلان دوره های کـاردانی (اعـم از پیوسـته و ناپیوسته) غیرمشمول مجاز به ثبت نام در این دوره می باشند

2-داشتن دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه و یا اشتغال به تحصـیل در دوره پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه الزامی است.

3- دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام جدید که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی مـی باشـند حق ثبت نام در این دوره را ندارند.

4- فارغ التحصیلان دوره های کاردانی علوم پزشـکی غیـر مشمول مجاز به ثبت نام در رشته های دیگـر در مقـاطع بـالاتر می باشند (مشروط بر آن که تعهدات خدمت خود را به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام داده باشـند ، بـدیهی است این قبیل از فارغ التحصیلان، به هنگام ثبت نـام در محـل دانشگاهی باید گواهی پایـان طـرح نیـروی انسـانی را ارائـه نمایند)

5- متقاضیان رشته های تربیت بدنی بایـد ضـمن نداشـتن معلولیت های حاد جسمی، بیماری قلبی و تنفسی نیـز نداشـته باشند و لازم است توانایی جسمی متناسـب بـا ایـن رشـته را مطابق نظر محل دانشگاهی دارا باشند در غیر ایـن صـورت از ثبت نام و ادامه تحصیل آنان در محل دانشگاهی جلوگیری بـه عمل خواهد آمد.

6- براساس مصوبات شـورای عـالی انقـلاب فرهنگـی و شورای عالی برنامه ریزی دارندگان مدرک حوزوی مورد تأیید حوزه علمیه قم که معادل دیـپلم کامـل نظـام قـدیم متوسـطه میباشد (حداقل لمعتین و اصـول ) بـه شـرط آنکـه مشـمول وظیفه عمومی نبوده و همزمان در حوزه علمیه تحصیل ننمایند می توانند در رشته های گروه علوم انسـانی دانشـگاه ثبـت نـام نمایند.

7- متقاضیان رشته هـای هنرهـای نمایشـی ـ بـازیگری و هنرهای نمایشی ـ کارگردانی باید ضمن نداشتن معلولیت های حاد جسمی، بیماری های قلبی و تنفسی نیـز نداشـته باشـند و دارای سلامت کامل بینایی، شنوایی و کلامی باشند در غیر این صورت از ادامه تحصیل آنان ممانعت به عمل خواهد آمد.

 

سوالات متداول متقاضیان ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

با توجه به شرایط متفاوت ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد که به صورت پیوسته و ناپیوسته  یکی از مشکلاتی که همه متقاضیان با آن رو به رو هستند آگاهی از نحوه ثبت نام و مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته و ناپیوسته می باشد. از جمله سوالاتی که برای شما در این زمینه ایجاد می شود در رابطه با

شرایط پذیرش دانشجو دیپلم نظام قدیم ، نظام جدید و فنی حرفه ای و … در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

آدرس مراکز و دانشگاه های آزاد هر شهر

معدل دیپلم و پیش دانشگاهی مورد نیاز برای شرکت در ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

 مدارک مورد نیاز برای شرکت در ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته و پیوسته دانشگاه آزاد

 انواع و میزان وام های پرداختی به دانشجویان بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

 شرایط تعلق گرفتن خوابگاه به دانشجویان بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

شرایط استخدام شدن در ادارات دولتی و خصوصی با مدرک کاردانی دانشگاه آزاد

آیا با مدرک دانشگاه آزاد در خارج از کشور می توان به ادامه تحصیل مشغول شد

بنابراین با توجه به سوالات متعددی که برای شما عزیزان در این زمینه به وجود آمده سامانه صدای مشاور دانشگاه آزاد این امکان را برای شما ایجاد نموده است که شما بتوانید با یک تماس از طریق تلفن ثابت و تماس با شماره صدای مشاور بدون هیچ دردسری و با کمترین هزینه ممکن، از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی صدای مشاور بهره ببرید و جواب سؤالات خود را از مشاوران سامانه دریافت کرده و اطلاعات به روز را در مورد مسئله خود کسب نمایید. و با مطالعه مقاله ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 97  می توانید از شرایط کلی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد باخبر شویید.
 

 

 

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

دریافت دانشنامه دانشگاه دولتی

مدارک لازم برای دریافت دانشنامه دانشگاه دولتی

آیا از مدارک لازم برای دریافت دانشنامه دانشگاه دولتی اطلاع دارید؟ آیا از سامانه دریافت ریز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>