امروز 01 خرداد 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / دانشگاه آزاد / انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 | زمان و اصول صحیح انتخاب رشته
زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 | زمان و اصول صحیح انتخاب رشته

جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 | زمان و اصول صحیح انتخاب رشته

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

با توجه به برگزاری کنکور سراسری و آزاد باهم داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند که انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 و سراسری  از هم جدا بوده و داوطلبان باید در زمان مشخص شده نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند. بنابراین بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری 97، دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد که حاوی لیست رشته ها و کد رشته و محل دانشگاه آزاد می باشد بر روی سایت دانشگاه آزاد منتشر شده و داوطلبان با مطالعه دفترچه می توانند، انتخاب رشته رایگان دانشگاه آزاد خود را انجام دهند.

به دلیل حساس بودن موضوع انتخاب رشته اکثر داوطلبان می خواهند بدانند، با رتبه و ترازی که کسب کرده اند درکدام یک از رشته های دانشگاه آزاد بخصوص،  رشته های پزشکی و مهندسی قبول می شوند و با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد از رشته ها و دانشگاه هایی که می توانند در فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد انتخاب کنند با خبر شوند.

اما آنچه که باعث نگرانی داوطلبان می باشد، اطلاع از نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سال 97 می باشد. در صورتی که می خواهید بدانید با رتبه و ترازی که کسب کرده اید در کدامیک از رشته های دانشگاه آزاد قبول می شوید می توانید. از طریق ارتباط باسامانه و با اعلام رتبه و تراز خود از نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد  97 استفاده کرده و از لیست رشته ها و دانشگاه های قبولی خود با خبر شوید. هدف مشاوران سامانه بهبود روند ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه ازاد شما عزیزان می باشد.

 

زمان و نحوه انتخاب رشته آزاد 97

همانطور که اکثر شما متقاضیان اطلاع دارید، زمان و دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 بعد از اعلام نتایج کنکور 97 می باشد، داوطلبان در صورت دریافت کارنامه و مجاز به انتخاب رشته آزاد 97 می توانند ثبت نام و انتخاب رشته خود را انجام دهند.

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97 به صورت ایترنتی و با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد ( www.azmoon.org ) انجام می شود، داوطلبان بعد از مراجعه به سایت با وارد کردن کد شناسه انتخاب رشته و کد رشته محل های انتخابی خود می توانند اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته دانشگاه ازاد خود نمایند.

همانطور که توضیح دادیم انتخاب رشته دانشگاه ازاد97 از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که انجام انتخاب رشته بدون اطلاع از ظرفیت پذیرش رشته ها در دانشگاه آزاد اقدام درستی نمی باشد. بنابراین قبل از انجام هر کاری با سامانه انتخاب رشته دانشگاه ازاد در ارتباط بوده و سوالات خود را در رابطه با نحوه انتخاب رشته و ظرفیت پذیرش رشته های دانشگاه آزاد دریافت نمایید و از نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سال 97 استفاده نمایید.

 

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97-98

 

نحوه ورود به سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد97

داوطلبان برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 با داشتن کد شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 و با  مراجعه به سایت می توانند انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 خود را انجام دهند.

نحوه دریافت کد شناسه برای نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد :  کد شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد، در کانامه کنکور سراسری  می باشد. داوطلبان بعد از دریافت کارنامه کنکور در پایین صفحه کارنامه می توانند، کد اختصاصی ۷ رقمی خود را با عنوان کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد دریافت نمایند.

شناسه ثبت نام و رمز ثبت نام انتخاب رشته دانشگاه آزاد :  داوطلبانی که در کنکور سراسری  ثبت نام کرده اند، برای انتخاب رشته  دیگر نیازی به خرید کارت اعتباری ندارند. اما آن دسته از داوطلبانی که قصد ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد را دارند به این موضوع توجه داشته باشند که برای انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد97 بایدکارت اعتباری انتخاب رشته دانشگاه آزاد را خریداری و شناسه و رمز ثبت نام را تهیه نمایند. برای تهیه کارت اعتباری داوطلبان میتوانند از طریق سایت دانشگاه آزاد وارد سیستم خرید کارت اعتباری شده و با پرداخت الکترونیکی آن را تهیه نمایند.

همانطور ک چندین بار در این مقاله ذکر کرده ایم، قبل از خرید کارت برای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه ازاد و انتخاب رشته با آزمون دانشگاه ازاد، حتما دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد را مطالعه نمایید. که در همین مقاله بلافاصله بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 ان را در اختیار شما قرا می دهیم.

نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

بعد از اطلاع داوطلبان از زمان و نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در این قسمت به نحوه انتخاب رشته صحیح در دانشگاه آزاد در سال 97 خواهیم پرداخت. با توجه به برگزاری انتخاب رشته دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری، تفاوت هایی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد وجود دارد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

تاثیر سهمیه ایثارگران و بسیج در انتخاب رشته آزاد؟

مهم ترین موضوعی که داوطلبان در انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به آن توجه داشته باشند، تفاوت در تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد. در انتخاب رشته دانشگاه آزاد سهمیه ایثارگری نقش بسیاری در پذیرش داوطلبان دارد و داوطلبانی که دارای سهمیه ایثارگران می باشند و تراز نسبتا بالایی داشته باشند ، میتوانند با انتخاب رشته ای صحیح شانس بالایی در قبولی رشته های دانشگاه آزاد بخصوصو در رشته پزشکی داشته باشند. همچنین تاثیر سهمیه بسیج فعال در دانشگاه آزاد طبق داشتن شرایطی امکان پذیر می باشد. با مطالعه مقاله میزان تاثیر سهمیه بسیج فعال می توانید اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

تعداد کد هایی که می توان در فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد97  درج کرد؟

با توجه به اینکه تعداد انتخاب رشته در دانشگاه سراسری 150 انتخاب می باشد، تعداد انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای هر فرد 20 انتخاب بوده و به دلیل محدود بودن تعداد کد هایی که داوطلبان می توانند در فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد97 خود وارد نمایند، باید نهایت دقت را در انتخاب رشته داشته باشند. بنابراین آنچه که داوطلبان باید به آن دقت نمایند نحوه درج و الویت کد های رشته دانشگاه آزاد97 می باشد و بهتر است در هنگام درج کد انتخاب رشته در فرم از تراز لازم برای قبولی در رشته ای که انتخاب کرده اند مطلع باشد. و این موضوع تنها با ارتباط با سامانه و اطلاع از آخرین تراز لازم برای قبولی در دانشگاه آزاد می باشد.

همچنین پذیرش براساس رتبه و تراز بیشتر برای متقاضیان گروه تجربی و قبولی در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی دانشگاه آزاد می باشد، چراکه در حال حاضر دانشگاه ازاد در اکثر رشته ها بصورت بدون آزمون اقدام به پذیرش دانشجو می کند. بنابراین رقابت بالایی بین داوطلبان گروه تجربی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد97 می باشد.

میزان اهمیت تراز در انتخاب رشته دانشگاه آزاد97 چقد است؟

 در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد نمره کل داوطلب ( تراز ) در زیرگروه ها اهمیت بالایی دارد و هرچقد تراز کل داوطلب در کارنامه کنکور بالاتر باشد، شانس قبولی  در رشته محل های دانشگاه آزاد هم بیشتر خواهد شد، بنابرانی می توان گفت تراز داوطلبان در قبولی داوطلب نقش بسیار مهمی دارد.

آنچه که برای انتخاب رشته آزاد شما عزیزان به آن نیاز بود در این مقاله بصورت کلی توضیح داده ایم، برای اطلاع از نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد و دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 می توانید از طریق ارتباط با سامانه اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

لینک مرتبط :

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد97

نرم افزار تخمین رتبه دانشگاه آزاد در سال 97 -98

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

نحوه بازگشت به تحصیل دانشجویان انصرافی به دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد azmoon.org  

آیین نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

میزان تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور سراسری  و آزاد 97 

جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 | زمان و اصول صحیح انتخاب رشته

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

نرم افزار تخمین رتبه کنکور سازمان سنجش

نرم افزار تخمین رتبه سنجش 97 – 98

 باخبر شوید مطلع شوید. تخمین رتبه سنجش برچه اساس است؟ نرم افزار تخمین رتبه سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>