امروز 15 ژوئن 2019 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / بلاگ / دانشگاه آزاد / نحوه انتخاب رشته کنکور تجربی 97
انتخاب رشته کنکور تجربی 97

نحوه انتخاب رشته کنکور تجربی 97

جهت مشاوره در زمینه نحوه انتخاب رشته کنکور تجربی 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آغاز انتخاب رشته کنکور تجربی 97 : بعد از شرکت در کنکور سراسری 97 و دریافت نتایج کنکور 97 نوبت به انتخاب رشته می رسد، با توجه به اینکه انتخاب رشته گروه تجربی برای متقاضیان این گروه از اهمیت زیادی برخوردار است، در این اطلاعیه به معرفی نحوه انتخاب رشته کنکور تجربی 97 می پردازیم. اهمیت به علاقه هر فرد که اولین و مهمترین موضوع برای انتخاب رشته هست، متقاضیان باید به بازار کار رشته  انتخابی خود و ظرفیت پذیرش و محل دانشگاه نیز توجه داشته باشند.

بعد از مطالعه در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با نحوه انتخاب رشته تجربی 97 و اطلاع از رشته های پزشکی و پیراپزشکی بصورت بدون کنکور از طریق ارتباط با مرکز پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. در ادامه اطلاعیه هایی در رابطه باگروه پزشکی و پیراپزشکی و نحوه پذیرش پذیرش در این رشته ها در اختیار شما قرار داده می شود در حال حاضر آنچه که در این اطلاعیه می خوانید اطلاع از نحوه درست انتخاب رشته تجربی 97  می باشد.

زمان انتخاب رشته تجربی 97

 بعد ار برگزاری کنکور 97 داوطلبان به این نکته توجه داشته باشند، زمان انتخاب رشته کنکور تجربی 97 نیمه ی دوم مرداد ماه سال 97 میباشد. بعد از دریافت نتایج کنکور 97  هر متقاضی باید نسبت به انتخاب رشته در گروه خود بر اساس دفترچه اقدام نمایند. بعد از انتخاب لیست رشته ها داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سنجش کد رشته ای انتخابی خود را وارد نمایند.  در ادامه به معرفی نحوه درست انتخاب رشته تجربی 97 خواهیم پرداخت.

زاهنمایی انتخاب رشته کنکور تجربی 97-98

انتخاب رشته کنکور سراسری 97 بعد از امتحان و دریافت کارنامه داوطلب می باشد، هر داوطلب حق دارد 20 انتخاب داشته باشد، تعداد انتخاب ها هم هرچقدر کمتر باشد قطعا حساسیت بیشتر می شود.

انتخاب رشته کنکور تجربی 97 : با توجه به حساسیت موضوع انتخاب رشته بخصوص در گروه تجربی از انتخاب رشته هایی که شانس قبولی در آن ندارید را انتخاب نکنید و رشته هایی را وارد فرم انتخاب رشته نمایید که از لحاظ تراز قبولی به رتبه و تراز شما نزدیکتر باشد. در ابتدا رشته ها و دانشگاه های که علاقمند به تحصیل در آن هستید در الویت قرار دهید، هم از لحاظ شهر هم رشته، بعد با توجه به تراز قبولی انتخاب های خود را انجام دهید. بنابراین در انتخاب رشته علاوه بر دقت به انتخاب رشته های که به آن علاقه دارید باید به دانشگاه محل تحصیل هم دقت نمایید.

ممکن است شما به رشته ای علاقمند باشید که دانشگاه آن از نظر مسافت طولانی بوده و شما شرایط تحصیل در آنجا را نداشته باشید. بنابراین در صورت داشتن هرگونه سوال با مرکز در ارتباط باشید.

عواملی که در انتخاب رشته باید به آن توجه کرد: 

انتخاب رشته کنکور تجربی 97 : عوامل تأثیرگذار بر انتخاب رشته تحصیلی داوطلبان شامل عوامل بیرونی و عوامل درونی میشود. در انتخاب رشته علاوه بر شرایط خانوادگی، عوامل تاثیر گذار و شرایط اعتقادی برای آینده شغلی که انتخاب میکنید، باید تمام محدودیتها و شرایط خاص خـود را در نظر داشته باشید و پس از انجام مشورتهای لازم، جمع بندی و بر اساس نتایج حاصله، تصمیم گیری کنید.

بنابراین در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با نحوه انتخاب رشته و لیست رشته ها و لیست دانشگاه ها و تراز لازم برای قبولی در این رشته ها با مرکز در ارتباط باشید.

ملاک های انتخاب رشته کنکور 97

کارنامه اولیه را از طریق سایت سازمان دریافت کرده و به آن توجه نمائید.

انتخاب رشته کنکور تجربی 97 : کدرشته های انتخابی مورد نظر خود را از دفترچه استخراج و در فرم پیشنویس درج کنید. قبل از تکمیل فرم انتخاب رشته تجربی، اطلاعات شناسنامه ای و آزمونی خود را در مرحله بعد کنترل کرده و مواردی که نیاز به تأیید شما دارد را بر حسب مورد، تأیید نمائید.

به عناوین رشته و دانشگاه که بر اساس کد رشته های انتخابی شما، نمایش داده میشود توجه کرده و آنها را دقیقا با رشته های انتخابی تطبیق دهید. در این مرحله عناوین رشته ها در دورهها و مقاطع مختلف، با رنگهای مختلف نمایش داده میشود. به این موارد دقت داشته و در صورتی که در درج کد اشتباه کرده اید، کد مربوطه را اصلاح نمائید. چنانچه همه رشته ها و دانشگاههایی که نمایش داده میشود، مورد تأیید شما است، به مرحله بعد بروید.

در آخرین مرحله رسید انتخاب رشته 15 رقمی به همراه کدرشته محلهای انتخابی به شما نمایش داده میشود،  فرم انتخاب رشته تکمیل شده خود را چاپ کرده و تا اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری سال 1397  نزد خود نگه دارید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید روی لینک آبی کلیک نمایید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97

با رتبه 60000 تجربی کجا قبول میشم ؟

لیست رشته های با کنکور گروه تجربی دانشگاه آزاد

با رتبه 30000 تجربی کجا قبول میشم ؟

زیر شاخه های رشته تجربی همراه با رتبه

لیست رشته های پردرآمد تجربی 97 – 98

رشته های بدون کنکور تجربی 97 – 98

شرایط شرکت در کنکور تجربی با دیپلم ریاضی

جهت مشاوره در زمینه نحوه انتخاب رشته کنکور تجربی 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان مشهد

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 97 – 98

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 97 – 98 : کنکوری هایی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>