امروز 01 خرداد 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / کنکور سراسری / چگونه تراز خود را بالا ببریم؟ راه های افزایش تراز کنکور
راه های افزایش تراز کنکور 97-98

چگونه تراز خود را بالا ببریم؟ راه های افزایش تراز کنکور

جهت مشاوره در زمینه چگونه تراز خود را بالا ببریم؟ راه های افزایش تراز کنکور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

راه های افزایش تراز کنکور به چه صورت است؟

چگونه تراز خود را بالا ببیریم؟

بسیاری از کنکوری های عزیز با نزدیک شدن به کنکور ممکن است دچار نگرانی شوند و می خواهند بدانند، آیا با افزایش ساعت مطالعه به ترازی که می خواستند می رسند؟

در جواب به این عزیزان باید بگوییم آیا از زمانی که برای مطالعه شروع کردید، به اندازه کافی برای هر درس وقت گذاشته اید؟ پس باید بگوییم خواندن مطلب زیاد، مخصوصن در دروس سنگین برای کسب افزایش تراز کنکور به تنهایی کافی نیست، اما این بدان معنا نیست که اصلن تاثیری ندارد. باتوجه به اینکه درس خواندن برای دروس آسان هم نیازمند تکرا بسیار می باشد. بنابراین کسب تراز بالا در کنکورو پاسخ به سوال چگونه تراز خود را بالا ببریم نیازمند داشتن برنامه ریزی منسجم می باشد.

 

با رتبه 10000 ریاضی کجا قبول میشم ؟

چگونه دروس عمومی کنکور را 100 بزنم

برنامه ریزی 4 ماهه کنکور ویژه عید نوروز

معرفی رشته های پرطرفدار کنکور تجربی  

 

راه های افزایش تراز کنکور -چگونه تراز خود را بالا ببریم

دانش آموزان کنکوری  برای اینکه بتوانند تراز خود را افزایش دهند باید حداقل یک تا دو جلسه برای هر درس تست بزنند. بنابراین گذاشت تمام وقته خود برای امطالعه دروس کار چندان درستی نمی باشد، بخصصوص در ماه های آخر کنکور. پس انچه که اهمیت دارد انجام برنامه ریزی دریتو مطالعه و تست زدن برای هر درس می باشد.

پس اگر تا به الان تراز مناسبی را در آزمون های دریافت نکردید، به دلیل اشتباه بودن روند مطالعه شما می باشد، اما با اطلاع از این موضوع نباید امید خود تون رو از دست بدید بلکه از هر کجا شروع کنی دیر نیست . از همین حالا با مطالعه این مقاله و مقاله های دیگر سعی کنید روند درستی رو در مطالعه و تست زدن در پیش بگیرید تا به نتیجه مطلوب خودتون برسید. در این را می تونید از مشاوران سامانه کمک بگیرید تا بهترین روش های افزایش تراز کنکور و اینکه چگونه تراز خود را بالا ببریم را به شما آموزش دهند.

توصیه هایی برای افزایش تراز کنکور- چگونه تراز خود را بالا ببریم

در ادامه به توضیح مواردی برای افزایش تراز کنکور و اینکه چگونه تراز خود را بالا ببریم خواهیم پرداخت. شما کنکوری هایی که تا  الان تو آزمون تراز 7000 می گرفتید، امیدتون رو از دست ندید پله به پله می تونید با برنامه ریزی و استفاده از روش های درست تراز تون رو افزایش بدین.

1- داشتن برنامه ای منسجم برای افزایش تراز کنکور 

اگر چند آزمون پیاپی با یک برنامه مطالعاتی پیشرفت نکردید و افزایش تراز نداشتید، توصیه می شود هر چه زودتر برنامه خود را عوض کنید. در برنامه‌ریزی درسی صحیح باید انعطاف وجود داشته باشد یعنی روز هایی تعیین شده باشد تا در صورتی که از برنامه عقب افتادید بتوانید به برنامه برسید. باید تعداد تست مشخص شود تست آموزشی از آزمونی تمایز داده شده باشد.

2-افزایش تراز کنکور با روش های درست تست زنی

تست‌زنی یکی از مهم ترین کارها برای موفقیت در آزمون‌های آزمایشی است. برای موفقیت تست زنی باید همراه با حل کردن سوالات تشریحی باشد هر چقدر تعداد تست‌های آموزشی و آزمونی بیشتری برای دروس مختلف کار کنید با تیپ تست‌های بیشتری آشنا می‌شوید و بعضی از درس‌ها مثل دروس محاسباتی درصد بالایی از موفقیت داوطلب به زدن تست های بی‌شمار بر می‌گردد. در اینگونه دروس خواندن جزوه به تنهایی هیچ سودی برای آن ها نخواهد داشت. بر عکس در درسی مثل زیست شناسی بیشتر از تست زنی باید به مطالب کتاب درسی تسلط داشته باشید و بعد به تست زنی در حجم زیاد اقدام کنید.

3- ارزیابی و تحلیل تراز آزمون هایی که تا به حال در ان شرکت کرده اید برای افزایش تراز

 تحلیل آزمون آزمایشی از مهم ترین اقدامات بعد از آزمون است. بعد از خراب کردن یک آزمون در صورتی که اقدام به بررسی و تحلیل سوالات درست و غلط خود نکنید همین اشتباهات را در آزمون بعدی خود نیز تکرار خواهید کرد و برای تحلیل آزمون وقت ویژه ای را درنظر بگیرید. مهم این است که تحلیل آزمون در همان روز آزمون صورت بگیرد و به روز دیگری موکول نشود.

4- افزایش تراز آزمون با تشخیص درس‌ ها

درس‌هایی که بیش‌ترین نمره و درصد را در مدرسه و آزمون دارید. این درس‌ها جزء بهترین درس‌های شما محسوب می‌شوند. با بررسی دفتر برنامه‌ریزی متوجه این نکته می‌شوید که ناخودآگاه بیش‌ترین زمان مطالعاتی را به این درس‌ها اختصاص داده‌اید. به‌راحتی می‌توانید با اختصاص دادن زمان مناسب مطالعه، آن‌ها‌ را به نقطه‌ی اوج خود برسانید.

درس‌هایی که در هر آزمون درصدهایش افت و خیز دارند. این موضوع نشان می‌دهد برای هر آزمون چه مقدار زمان به این درس‌ها اختصاص داده‌اید. بهترین راهکار این است که در طول هفته برای این درس‌ها زمان ثابت مطالعه در نظر بگیرید و هر هفته ساعت مطالعه را در این درس‌ها بالا ببرید.

درس ‌هایی که پاسخ نمی دهیدوطول هفته به سراغشان نرفته‌اید یا به این دلیل که در این مبحث یا کتاب ضعیف هستید و نتوانسته‌اید نمره‌ی مورد نظر را در مدرسه بگیرید یا نمی‌توانید از این درس‌ها تست بزنید و ترس درونی دارید که مبادا نتیجه‌ی مطلوب را به دست نیاورید. برای این درس‌ها سعی کنید هر شب زمان کوتاهی را به خواندن مطالب مورد نظر اختصاص دهید تا رابطه‌ی بهتری با آن برقرار کنید. استفاده از بخش روش‌های مطالعه حرفه ای در بخش مشاوره مکتبستان کمک خوبی به شما خواهد کرد.

5-فزایش تراز با انتخاب منابع مناسب
انتخاب مناسب منابع می‌تواند نقش بسزایی در پیشرفت و کسب نتیجه‌ی مطلوب داشته باشد.  سعی کنید برای هر درس یک یا دو کتاب را مطالعه کنید. تعدد منابع تنها سبب افزایش دلهره و سردرگمی خواهد شد.

6-اولویت بندی دروس برای افزایش تراز
اولویت‌بندی کنید و به بودجه‌بندی دقت کنید، اگر نمی‌رسید همه‌ی درس‌ها را خوب بخوانید اولویت‌بندی کنید. مباحثی را بیش‌تر بخوانید که سؤال‌های بیش‌تری دارند، اساسی‌ترند یا آسان‌ترند. این مباحث را البته خوب بخوانید و یاد بگیرید.

در ادامه لیست منابع کنکور سراسری و بودجه بندهای کنکور و لیست رشته های پرطرفدار کنکور را دراختیار شما قرار داده ایم.. برای اطلاع از درصد های لازم برای تراز 7000 و اینکه چگونه تراز 7000 یا 6000 یا 5000 بیاوریم و یا اطلاع از برنامه ریزی برای افزایش تراز کنکور می توانید از طریق ارتباط با سامانه اطلاعات لازم را دریافت و از کمک مشاوران در این راه بهره ببرید.

بودجه بندی دروس عمومی کنکور سراسری 97

تغییرات کنکور سراسری 97

دانلود منابع کنکور سراسری 

جهت مشاوره در زمینه چگونه تراز خود را بالا ببریم؟ راه های افزایش تراز کنکور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

ثبت نام کلاس های رایگان فنی حرفه ای 97 - 98

ثبت نام کلاس های رایگان فنی حرفه ای 97 – 98

ثبت نام کلاس های رایگان فنی حرفه ای 97 – 98 ؟ آیا امکان ثبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>