امروز 01 خرداد 1397 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / تحصیل در خارج / اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربری در خارج از کشور و ایران
اعتبار مدرک علمی کاربردی

اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربری در خارج از کشور و ایران

جهت مشاوره در زمینه اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربری در خارج از کشور و ایران

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

اعتبار مدرک دانشگاه علیم کاربردی در ایران چقد است ؟

اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی در خارج از کشور چقد است ؟

آیا با داشتن مدرک علمی کاربردی می توان در ادارات دولتی و خصوصی استخدام شد ؟

اینها و سوالات بسیار دیگر شما در رابطه با اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی ، سامانه دانشگاه علمی کاربردی را مستلزم این دانسنته تا با ارئه مقاله ای اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. 

اما آنچه که در ابتدا باید بگوییم این است، اعتبار مدرک علمی کاربردی در دنیا در کشور های مختلف متفاوت بوده پس اگر می خواهید از دقیق ترین اطلاعات در رابطه با اعتبار مدرک علمی کاربری در کلیه کشور ها و در ایران باخبر شوید بعد از مطالعه مقاله در صورت داشتن سوال می توانید از طریق ارتباط با سامانه اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

برای دریافت اطلاعات روی لینک آبی کلیک نمایید.

ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی

آیا امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی وجود دارد؟

شرایط شرکت در آزمون وکالت با مدرک حقوق علمی کاربردی

 

میزان اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربری در خارج از کشور

اولین موردی که باید ذکر کنیم این است هرچقدر مدارک دانشگاههای محل تحصیل متقاضی بین المللی تر و معتبرتر باشد، نیازهایی که برای تحصیل و ورود به دانشگاههای خارج از کشور باید داوطلب  پاس کندمثل دوره های کالج های آمادگی و بدست آوردن امتیاز لازم ، کمتر میشود. پس افرادی که در دانشگاه های دولتی روزانه و شبانه تحصیل می کنند، شرایط برای پذیرش این داوطلبان در دانشگاه ای خارج از کشور راحتر می باشد که این هم بسته به قوانین خاص خود می باشد.

در دانشگاههای کشورهای مختلف دنیا هنوز برای دانشگاههای علمی کاربردی ، غیر انتفاعی و دوره های مجازی محدودیت هایی وجود دارد، اما اعتبار مدرک فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی در اروپا در بعضی از کشورها قابل قبول و در بعضی دیگر قابل قبول نمی باشد.

پس می توان گفت و این نوید را به دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی داد که بیشتر دانشگاههای اروپا مدرک دانشگاه علمی کاربردی را قبول داشته  و این دانشگاه های در کشورهایی مانند آلمان ، نروژ و استرالیا وجود دارد که نظام آموزشی آنها شبیه دانشگاه علمی کاربردی ایران بوده  و  مدارک دانشگاه علمی کاربردی اهمیت میدهند و اعتبار مدرک علمی کاربردی در حدی بوده که مورد قبو قبول دانشگاه های این کشور ها می باشد.

البته این نکته هم قابل ذکر است در صورتی که قصد تحصیل یا ادامه تحصیل د دانشگاه ای خارج از کشور را دارید این را بدانید که در برخی کشورهای اروپایی اصلا مهم نیست از کدام دانشگاه فارغ التحصیل شده اید وپذیرفته شدن شخص متقاضی در دانشگاه به معدل، نمره زبان ،مقاله و همه اینها بستگی دارد.

بنابراین بزرگترین تفاوتی که در پذیرش دانشجویان دانشگاه های دولتی با  فارغ التحصیلان دانشگاههای پیام نور و غیرانتفاعی و علمی کاربردی وجود دارد در نحوه پذیرش می باشد. بنابراین می توان گفت اغلب کشور ها مدرک دانشگاه علمی کاربرید را قبولی داشته و فقط درصد پذیرفته شدن آنها متفاوت میباشد که آن هم بستگی به آیتم های دیگر هم دارد که متقاضی چه شرایطی داشته باشد از لحاظ تحصیلی( معدل ، نمره زبان ، مقاله در سطح بین الملل و…) که همه اینها شانس ودرصد پذیرش را در دانشگاههای اروپا برای فارغ التحصیلان علمی کاربردی بالا میبرد. چرا که ممکن است یک متقاضی که در دانشگاه سراسری هم تحصیل کرده نمره زبان پایین دریافت کرده و مقاله ای نداشته باشد، اما دانشجوی دیگری که فارغ التحصیل دانشگاه علمی کاربردی است همه ی این موارد را داشته باشد.

همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم در صورتی که قصد ادامه تحصیل با مدرک علمی کاربردی، در دانشگاه های خارج از کشور را دارید می توانید از طریق ارتباط با سامانه تمام شرایط پذیرش و میزان اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی  و  نحوه افزایش شانس خود را برای پذیرش در این دانشگاه ها را جویا شوید . 

میزان اعتبار مدرک علمی کاربردی در ایران

دانشگاه جامع علمی کاربردی از دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که به برگزاری دوره‌های علمی–کاربردی در مقاطع کاردانی کارشناسی و کارشناسی‌ارشد اقدام می‌کند.

هدف دانشگاه علمی کاربردی فراهم آوردن موجبات مشارکت سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیردولتی برای آموزش نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور می‌باشد به نحوی که دانش‌آموختگان بتوانند برای فعالیتی که به آن‌ها محول می‌شود، دانش و مهارت لازم را کسب نمایند.

سازمان مرکزی دانشگاه جامع علمی کاربردی زیرمجموعه وزارت علوم و تحقیقات و فناوری است به همین جهت اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی تایید وزارت علوم بوده و قابل ترجمه و دارای اعتبار بین المللی می‌باشد.

البته بستگی به واحد های دانشگاهی آن نیز دارد اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی
به طور مثال واحدهایی نظیر،
دانشگاه صنعت عباس پور،10 و دانشکده پست و مخابرات ایران،2- ، دانشکده صدا و سیما، و… از اعتبار بالاتری نسبت به سایر واحدها برخوردارند.

این دانشگاه‌ها سعی داشته‌اند تا آموزش‌های آن‌ها بر پایه نظام آموزش‌های مهارتی و علمی و کاربردی دنیا پایه ریزی کنند. پس شعبه های مختلف دانشگاه علمی کاربردی هم از نظر اعتبار مدرک در ایران متفاوت می باشد. پس اگر قصد تحصیل در رشته های دانشگاه علمی کاربردی را دارید برای اطلاع از برترین دانشگاه های علمی کاربردی در ایران می توانید از طریق ارتباط با سامانه اطلاعات لازم را دریافت نمایید. 

 

جهت مشاوره در زمینه اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربری در خارج از کشور و ایران

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

شرایط صدور ویزای امریکا

شرایط جدید صدور ویزای امریکا

آیا از شرایط صدور ویزای امریکا اطلاع دارید ؟ آیا از ویزای آمریکا تضمینی اطلاع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>