امروز 04 دسامبر 2020 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

اسامی شهرهای منطقه 1 کنکور سراسری 99

جهت مشاوره در زمینه اسامی شهرهای منطقه 1 کنکور سراسری 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورتی که بنا به هر دلیلی بدنبال اطلاع از اسامی شهرهای منطقه 1 کنکور سراسری هستید، با توجه به سوالات و ابهامات شمادر رابطه با نحوه اعمال سهمیه منطقه 1 در کنکور سراسری 99 و میزان تاثیر آن در رتبه و تراز و انتخاب رشته در این اطلاعیه به توضیح انواع سهمیه مناطق و لیست شهر های منطقه 1 کنکور سراسری 99 پرداخته شده.

اطلاع از منطقه ای که در آن سه سال آخر تحصل خود را کذرانده اید، در صورتی که دارای هیچ یک از سهمیه های رزمندگان و خانواده شهدا و ایثارگران نباشید به شما در انتخاب رشته کنکور 99 کمک بسزایی خواهد کرد.  البته تاثیر منطقه بیشتر برای مناطق 3 و 2 خواهد بود. در ادامه لیست شهر های منطقه 1 کنکور سراسری را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

برای اطلاع از لیست دانشگاه ها و رشته های ارائه شده در این دانشگاه ها و اطلاع از رتبه لازم برای قبولی در دانشگاه های سراسری  و دانشگاه آزاد با توجه به منطقه 1 بودنتان می توانید، اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

معرفی اسامی شهرهای منطقه 1 کنکور سراسری 99

در ادامه اسامی شهرهای منطقه 1 در کنکور به همراه کد این شهرا را دراختیار شما قرار داده ایم . در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با رتبه لازم برای قبولی در رشته ها و دانشگاه های شهرهای منطقه سه و اطلاع از لیست بهترین دانشگاه ها از طریق ارتباط با مرکز می توانید اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

اسامی شهر های منطقه 1 کنکور سراسری 97

میزان تاثیر سهمیه مناطق کنکور سراسری 99 – 98

شرکت کنندگان در آزمون سراسـری، بـر اسـاس بخش محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر دوره متوسطه جزو یکی از سهمیه های مناطق 1 ،2 و یا 3 محسوب می شوند. داوطلبـان متقاضـی سهمیه مناطق کنکور سراسری باید قسمت مربوط را در فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی را علامتگذاری نمایند.

فارغ التحصیلان و دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی بر اساس بخش محل اخذ مدرک تحصیلی دوره پیش دانشگاهی و دو سال آخر دبیرستان و یا هنرستان سال دوم و سوم دبیر دبیرستان هنرستان های فنی حرفه‌ای و کار و دانش جز یکی از سهمیه های مناطق یک دو و یا سه محسوب می‌شود.

فارغ التحصیلان دوره های کاردانی پیوسته که دوره پیش دانشگاهی را گذرانده اند در آزمون سراسری سال ۹۷ بر اساس بخش محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر دوره دبیرستان یا هنرستان سال اول دوم سوم دبیرستان های هنرستان که تاثیر نمودند که یکی از سهمیه‌های مناطق یک دو و یا سه محسوب می شود.

نحوه اعمال سهمیه مناطق در کنکور سراسری 99

داوطلبان توجه داشته باشند نحوه دسته بندی میزان تاثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 99 بر اساس عدالت آموزشی می باشد و دلیل اعمال سهمیه مناطق کنکور سراسری برقرار ی تعادل برای داوطلبانیست که در مناطقی با امکان آموزشی کمتر تحصیل کرده اند. بنابراین هرچقدر از شهر ها و مناطق تحت پوشش سهمیه منطقه 1 به شهر ها و مناطق تحت پوشش سهمیه منطقه 3 حرکت می کنیم. دسترسی به امکانات آموزشی کمتر می شود.

حال نحوه تاثیر سهمیه مناطق در کنکور به چه صورت است؟ ظرفیت دانشگاه ها به نسبت تعداد شرکت کنندگان سهمیه مناطق بین داوطلبان هر سه منطقه تقسیم می شود به این صورت که سهمیه داوطلبان هر منطقه از هر دانشگاه از همان ابتدای کار جدا می شود و داوطلبان هر منطقه با یکدیگر رقابت خواهند کرد تا عدالت در بین داوطلبان ایجاد شود.

برای اطلاع از رتبه لازم برای قبولی در رشته ها و دانشگاه منطقه 1 می توانید از طریق ارتباط اب مرکز اطلاعات لازم را دریافت نمایید..

لینک مرتبط : 

تاثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 99

میزان تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور99

نحوه دریافت کد منطقه شهرداری محل سکونت

تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران زیر 25 درصد در کنکور99

میزان تاثیر سهمیه در کنکور سراسری 99 – 98

اسامی شهرهای منطقه 3 در کنکور 99

جهت مشاوره در زمینه اسامی شهرهای منطقه 1 کنکور سراسری 99

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان مشهد

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400 : کنکوری هایی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *