امروز 28 می 2020 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

آسیب سیل به سد های استان سیستان بلوچستان.

جهت مشاوره در زمینه آسیب سیل به سد های استان سیستان بلوچستان.

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مدیرعامل منابع آب ایران اعلام کرد:
آسیبی به سدهای استان سیستان و بلوچستان در سیلاب وارد نشده‌است.

مدیریت سیلاب از طریق سدهای استان سیستان و بلوچستان به‌خوبی انجام شده است  و در حال‌حاضر این سدها بدون هیچ خسارت و آسیبی به طور کامل در مدار بهره‌برداری قرار گرفته اند.

به گزارش های منتشر شده : «محمد حاج‌رسولی‌ها» با اشاره به بی‌اساس بودن شایعات مطرح‌شده در فضای مجازی درخصوص آسیب دیدن سد خیرآباد بیان کرد: ۳۰ درصد مخزن سد خیرآباد تا پیش از وقوع سیلاب در این  استان خالی بود که خوشبختانه اکنون پر شده و در حال حاضر به‌طور کامل در حال بهره‌برداری می باشد.

او در ادامه با بیان اینکه ممکن است یک بند کوچک آبخیزداری در ارتفاعات دچار آسیب شده باشد، اما سدهای بزرگ استان با هیچ مشکلی مواجه نیستند، گفت: خوشبختانه سدهای بزرگ استان هم توانستند از شدت سیل بکاهند هم ذخیره خوبی را انجام دهند، به‌گونه‌ای که در سد پیشین حدود ۳۹ درصد، سد زیردان ۴۵ درصد، سد خیرآباد ۲۷ درصد، سد شی‌کلک ۴۴ درصد و در سد ماشکید سراوان تقریبا ۱۰۰ درصد سیلاب مهار شده است.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به موضوع مدیریت مناسب انجام گرفته در مخازن استان افزود: به عنوان نمونه سد شی‌کلک ۳۵۰ متر مکعب در ثانیه ورودی داشت که بر اساس برنامه ۱۹۰ متر مکعب در ثانیه از آن خروجی صورت گرفت و از طریق این سدها مدیریت سیلاب را در مناطقی که دارای سد بودند انجام دهیم.

حاج‌رسولی‌ها همچنین گفت : استان سیستان و بلوچستان از رودخانه‌های فصلی زیادی برخوردار بوده است  که بایستی سدهای بیشتری روی آنها ساخته شود تا تاسیسات مهار آب و سیلاب در سایر سرشاخه‌ها هم تکمیل شده و ضمن تامین آب در فصول مورد نیاز، از سیلاب هم جلوگیری شود.

او همچنین  میزان بارندگی‌ ثبت شده در برخی از ایستگاه‌های سنجش استان سیستان و بلوچستان را تا حدود ۲ برابر متوسط سالانه دانست و گفت: در ایستگاه‌های کهیر ۱۴۹ میلی‌متر، پیشین ۱۲۵ میلی‌متر، پیش سهراب ۱۲۰ میلی‌متر، باهوکلات ۱۰۷ میلی‌متر بوده و به طور میانگین حدود ۱.۵ برابر برخی ایستگاه‌ها بارش داشته‌ایم.

 ودر پایان مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران افزود که سدهای سیستان و بلوچستان صرفا از طریق سیلاب‌ها آبگیری می‌شوند و دبی پایه رودخانه ندارند،  ۷۸ درصد از سد زیردان تا قبل از سیلاب پر بود که با بارش‌های اخیر ۲۲ درصد ظرفیت خالی آن پر شد.
و همچنینخاطر نشان کردکه  پیش از وقوع سیلاب بخشی از ذخیره سد پیشین را تخلیه کرده بودیم که خوشبختانه اکنون این سد نیز پر شده و برای بهره‌برداری کشاورزان در سال آینده آماده است.

جهت مشاوره در زمینه آسیب سیل به سد های استان سیستان بلوچستان.

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

کنکور و امتحانات نهایی

آیا کنکور و امتحانات نهایی حضوری برگزار میشود؟

در این مقاله و عنوان میخواهیم توضیح دهیم آیا کنکور و امتحانات نهایی حضوری برگزار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *