امروز 07 آگوست 2020 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

زمان آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد 97-98

زمان آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد 97 – 98

جهت مشاوره در زمینه زمان آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا از زمان آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد 97 – 98 اطلاع دارید ؟ آیا از شرایط ثبت نام آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد 97 اطلاع دارید ؟

در صورتی که متقاضی شرکت در آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد 97 – 98 هستید برای اطلاع از شرایط ثبت نام آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد 97 و اطلاع از زمان آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد 97 بعد از مطالعه اطلاعیه در صورت داشتن هرگونه سوال از طریق ارتباط با مرکز پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

امتحان جامع دانشجویان دکتری هر سال در اردیبهشت‌ ماه و آذر ماه برگزار می شد، پس از بررسی های لازم در سال 97، به دلیل همزمانی برگزاری آزمون جامع  دکتری دانشگاه آزاد 97 با ماه مبارک رمضان، مقرر خواهد شد این آزمون به تیرماه موکول شود.

برا یاطلاع از روند برگزاری آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد 97 و نحوه طراحی سوالات از طریق ارتباط با مرکز پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

شرایط آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد 97 – 98

متقاضیان شرکت در آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد 97  برای شرکت در آزمون باید شرایط زیر را داشته باشند در صورت داشتن سوال از طریق ارتباط با مرک پاسخ سوال خود را دریافت نمایید.

 •  دانشجویی که برای دوره دکتری ثبت نام می کند، بسته به میزان دروس مورد نیازرشته موظف است بین 18 تا 22 واحد درسی را با نظر استاد راهنما و تصویب شورای تحصیلات تکمیلی گروه مطابق برنامه مصوب شورای برنامه ریزی دانشگاه در مدت مجاز، دوره را با موفقیت بگذراند.
 • سقف واحدهای دروس جبرانی برای دانشجویان دوره دکتری تخصصی 10 واحد درسی و حداقل نمره آن بدون احتساب در میانگین کل دانشجو در هر درس 14 از 20 است. به ازاء هر 10 واحد جبرانی یک نیمسال تحصیلی به مدت مجاز مرحله آموزشی دانشجو افزوده می شود.
 • اگر دانشجویی، تعدادی از واحد های درسی لازم را در دوره کارشناسی ارشد نگذرانده باشد، موظف است، به تشخیص گروه ذیربط کمبود واحد های درسی خود را در مرحله آموزشی جبران کند.
 • دانشجو در مرحله آموزشی، موظف است در هر نیمسال تحصیلی بین 6 تا 12 واحد درسی از دروس مرحله آموزشی را انتخاب و ثبت نام کند، مگر آنکه کمتر از 6 واحد درسی باقی داشته باشد.
 • حد اکثر مدت مجاز تحصیل در دوره دکتری 9 نیمسال است. چنانچه دانشجو در این مدت نتواند رساله خود را تکمیل و از آن دفاع نماید، از ادامه تحصیل در رشته محروم می شود.
 • چنانچه میانگین کل نمره های دانشجو در مدت مجاز تحصیل در مرحله آموزشی به 16 نرسداز ادامه تحصیل محروم می شود.
 • سقف مرخصی در دوره دکتری 2 نیمسال است.

شرایط ورود به دوره ی دکتری 97 – 98

دانشجویان مقطع دکترای تخصصی جهت شرکت در امتحان جامع باید دارای شرایط زیر باشند:

 • کلیه دروس مرحله آموزشی را برابر سرفصل رشته مربوط گذرانده باشند.
 • قبولی آزمون زبان آنها تحویل مسئول آموزش رشته شده ودر پرونده تحصیلی درج شده باشد.
 • میانگین کل نمرات آنها حداقل 16 باشد.
 • دروس احتمالی جبرانی را برابر نظر وتایید مدیر گروه گذرانده باشند.
 • در صورتی که دروس وصایای حضرت امام (ره)وآشنایی با کامپیوتر را در مقاطع قبلی نگذرانده اند، الزاما باید همراه با دروس مرحله آموزشی اخذ وگذرانده باشند.
 • اصل مدرک – ریزنمرات وتاییدیه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد تحویل مسئول آموزش شده ودر پرونده موجود باشد.
 • امتحان آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد 97 را در زمان ثبت نام نیمسال مربوط انتخاب نموده باشند.

کلیه دانشجویان مقطع دکتری تخصصی توصیه می شود قبل از انتخاب امتحان جامع با مراجعه به مسئول آموزش رشته از دارا بودن شرایط فوق مطمئن شوند، بدیهی است در صورت نقص هر کدام از موارد کارت شرکت در امتحان جامع صادر نشده وهیچگونه تعهدی نیز پذیرفته نمی شود. همچنین در صورت بروز مشکل و داشتن سوال از طریق ارتباط با مرکز پاسخ سوال خود را دریافت نمایید.

برگزاری آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد 97 – 98

گذراندن امتحان جامع در دوره دکتری (ph.d) دانشگاه آزاد اسلامی در همه رشته ها برای تمام دانشجویان بعد از گذراندن دوره آموزشی، الزامی است.

همچنین نمره امتحان دانشجو در امتحان جامع نباید از 15 ( در مقیاس نمره دهی بین صفر تا بیست ) کمتر باشد در غیر اینصورت دانشجو مردود است و به وی اجازه داده می شود که فقط برای یک نوبت دیگر در آزمون جامع شرکت کند.

شورای آموزشی دانشکده/ واحد دانشگاهی در هر رشته موظف است منابع لازم برای امتحان جامع را تعیین و قبلا” به اطلاع دانشجو برساند.

امتحان جامع در دوره دکتری فقط یک نمره دارد و این نمره قابل تفکیک نیست و نتیجه آن رد یا قبول است.

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد 97 – 98 از طریق ارتباط با مرکز پاسخ سوالات خود را در رابطه با منابع و نحوه طراحی سوالات آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد دریافت نمایید.

 

جهت مشاوره در زمینه زمان آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان مشهد

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 99 – 1400 : کنکوری هایی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *