امروز 20 جولای 2019 شما در تحصیل نیوز هستید.
تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / بلاگ / دانشگاه آزاد / آزاد سازی مدرک تحصیلی بدون پرداخت هزینه – عدم کاریابی 97
نحوه آزاد کردن مدرک تحصیلی بدون پرداخت هزینه

آزاد سازی مدرک تحصیلی بدون پرداخت هزینه – عدم کاریابی 97

جهت مشاوره در زمینه آزاد سازی مدرک تحصیلی بدون پرداخت هزینه – عدم کاریابی 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا به تازگی فارغ التحصیل شده اید و قصد آزاد کردن مدرک تحصیلی بدون پرداخت هزینه را دارید؟ با توجه به سوالات بسیار فارغ التحصیلان در رابطه با نحوه آزاد کردن مدرک دانشگاهی وزارت علوم بدون پرداخت هزینه،  آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی و بخشنامه جدید لغو تعهد خدمت از طریق عدم کاریابی، وزارت علوم آزاد سازی مدرک  و قیمت آزادسازی مدرک ارشد، محاسبه هزینه آزادسازی مدرک کارشناسی در این اطلاعیه به معرفی کلیه تمام این موارد پرداخته ایم در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید بعد از مطالعه مقاله اطلاعات لازم را از طریق ارتباط با مرکز دریافت نمایید.

یکی از مهم ترین موضوعات فارغ التحصیلان در هر مقطع اطلاع از نحوه آزاد سازی مدرک تحصیلی بدون پرداخت هزینه می باشد، بخصوص برای فارغ التحصیلانی که قصد خروج دارند و یا افرادی که به هر دلیل می خواهند بدون پرداخت هزینه مدرک خود را آزاد کنند. این افراد همواره بدنبال راهی برای آزاد کردن مدرک تحصیلی بدون پرداخت هزینه هستند.

با توجه به اینکه تحصیل در دانشگاه های سراسری  بصورت رایگان می باشد، اما متقاضیان برای دریافت مدرک تحصیلی خود باید هزینه ای را پرداخت نمایند. برای این منظور روش‌هایی وجود دارد که می‌توان بدون پرداخت هزینه‌ی مدرک تحصیلی خود را آزاد کنید، اما برای آزاد کردن مدرک تحصیلی خود باید زمان بگذارید و همین موضوع از اهمیت زیادی برخوردارد است.  در ادامه به روش های آزاد سازی مدرک تحصیلی بدون پرداخت هزینه و آزاد سازی مدرک دانشگاهی وزارت علوم می پردازیم در صورت داشتن عدم وقت کافی و یا بروز مشکل می توانید از طریق ارتباط با سامانه در کمترین زمان از هر کجای کشور پاسخ یسوالات خود را دریافت نمایید. حدف سامانه بهبود روند آزاد سازی مدرک شما می باشد.

نحوه  آزاد کردن مدرک تحصیلی بدون پرداخت هزینه 97 – 98

در صورتی که فارغ التحصیل دانشگاه سراسری  هستید، برای آزاد کردن مدرک تحصیلی بدون هزینه  – آزاد کردن مدرک تحصیلی از طریق عدم کاریابی به سه روش زیر می توانید نسبت به آزاد سازی مدرک خود اقدام نمایید.

1- بخشنامه آزاد سازی مدرک از طریق عدم کاریابی

یکی از دلایل آزاد کردن مدرک تحصیلی از طریق عدم کاریابی، عدم وجود فرصت شغلی متناسب با تخصص فارغ التحصیل و معرفی نشدن به فرصت‌های شغلی در طی مدت ۶ ماه پس از تاریخ ثبت نام می باشد، در این صورت متقاضی با داشتن مدارک زیر می تواند اقدام به آزاد کردن مدرک تحصیلی خود نماید.

کپی گواهی موقت فارغ التحصیلی عکس‌دار از دانشگاه مربوطه
کپی شناسنامه و کارت ملی
کپی کارت پایان خدمت یا معافیت دائم (برای آقایان)

 

2-بخشنامه لغو تعهد خدمت از طریق عدم کاریابی

انجام مدت زمان تعهد خدمت ، که براساس زمان تحصیل متفاوت است، برای دریافت اطلاعات می توانید با سامانه در ارتباط باشید. همچنین ارائه سابقه بیمه در این روش لازم نیست و دوره سربازی جز سابقه کاری محسوب نمی شود. و انجام کار در ایران به شرطی مورد تایید است که همزمان با دوران دانشجویی نباشد.

3-پرداخت هزینه برا ی مدت زمان تحصیل در دانشگاه ، معادل تحصیل رایگان برای آزاد کردن مدرک تحصیلی

نکات مهم در مورد  محاسبه هزینه آزاد سازی مدرک دانشگاهی

متقاضیان برای آزاد کردن مدارک تحصیلی خود می توانند بعد از گذشت شش ماه با مراجعه به مراکز کاریابی معتبر و ارائه مدارک لازم مبنی بر آینکه با گذشت 6 ماه،  کاری متناسب با مدرک فارغ التحصیلی این افراد پیدا نشده اقدامات لازم را برای آزاد کردن مدرک تحصیلی بدون پرداخت هزینه انجام دهند.

آزاد سازی مدرک دانشگاهی وزارت علوم : متقاضیان به این نکته توجه داشته باشند باید از زمان صدور کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت، مدت زمان یک سال گذشته باشد.
و در صورت داشتن سابقه کاری و رد شدن بیمه دیگر نمی‌توانید از طریق عدم کاریابی مدارک تحصیلی خود را آزاد کنید، ولی با ارائه مدارک مربوط به سابقه کار خود می‌توانید از مقدار هزینه معادل تحصیل رایگان بکاهید.

آیین نامه آزاد سازی مدرک دانشگاهی وزارت علوم، مربوط به دانش آموختگان وزارت علوم می‌باشد و دانش آموختگان رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی (غیر از رشته دامپزشکی) مشمول این آیین نامه نیستند.

تذکر مهم :
ارائه مدارک فوق توسط متقاضی در کلیه مراحل الزامی است. حضور شخص متقاضی در کلیه مراحل الزامی است.

آزاد سازی مدرک تحصیلی برای افرادی که دو مدرک دارند؟

آزاد سازی مدرک دانشگاهی وزارت علوم : اگر فردی دارای دو مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد داشته باشد،  و یا افراد که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند، باید به این نکته دقت کنند که اول مدرک کارشناسی خود را قبل از گذشت شش ماه آزاد کنند، چرا که مدرک کارشناسی با گذشتن بیش از ۶ ماه از زمان فارغ التحصیلی دیگر از این طریق آزاد نخواهد شد.

در غیر این صورت این داوطلبان می توانند برای مدرک کارشناسی ارشد خود به دلیل نگذشتن بیش از ۶ ماه از زمان فارغ التحصیلی اقدامات لازم را برای آزاد کردن انجام دهند، این در صورتی است که در ابتدا این فردباید مدرک کارشناسی خود را آزاد کند. در غیر این صورت  فرد مورد نظر برای آزادسازی مدرک کارشناسی ارشد خود و آزاد سازی مدرک دانشگاهی وزارت علوم ، مجبور به پرداخت هزینه بابت مدارک کارشناسی است.

در صورت داشتن هرگونه سوال برای اطلاع از نحوه آزاد کردن مدرک تحصیلی بدون پرداخت هزینه و اطلاع از محاسبه هزینه آزادسازی مدرک کارشناسی و قیمت آزاد سازی مدرک ارشد از طریق ارتباط با مرکز اطلاعات لازم را دریافت و مراحل آزاد سازی مدرک را از سامانه جویا شوید.

لینک مرتبط :

وضعیت نظام وظیفه پشت کنکوری ها 97 – 98

نحوه دریافت کد وضعیت نظام وظیفه 97 کارشناسی- کارشناسی ارشد

نحوه آزاد کردن مدرک دانشگاهی وزارت بهداشت

 

جهت مشاوره در زمینه آزاد سازی مدرک تحصیلی بدون پرداخت هزینه – عدم کاریابی 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان مشهد

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 97 – 98

رتبه قبولی داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی مشهد 97 – 98 : کنکوری هایی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>